Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Громадські активісти навчались інструментам впливу... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Проблеми судової системи – стосуються кожного

Цього тижня у програмі телеканалу ЛТБ «Стосується кожного» взяли участь керівник проектів Фонду «Право і Демократія» Андрій Бурий, голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко та представник Благодійної організації «Твоє право» Андрій Гнида.

Ведуча програми цього телеканалу Ольга Давид не раз запрошувала до участі у публічному обговоренні громадських та політичних діячів, які  займаються актуальними громадськими темами.

Основною темою цієї програми стали питання доступності громадян до суду, проблеми функціонування судів та якості судових послуг для громадян. 

Андрій Бурий заявив, що питання довіри до суду на сьогодні в Україні є дуже актуальним: «нажаль, справді, багато громадян недовіряють сьогодні судовій гілці влади. Причинами цього є негативний вплив засобів масової інформації на свідомість, різні викиди у сторону судів із боку політиків, дії силових органів. Однак найбільше судам недовіряють ті, хто ніколи не звертався до суду».
«Іншими проблемами у судовій системі Україні загалом і на Львівщині зокрема, є відсутність пристосованих приміщень для здійснення судочинства. В Україні немає жодного суду, пристосованого до стандартів доступу до суду, у тому числі щодо безпеки суддів», - додав керівник проектів Благодійної організації «Твоє право» Андрій Гнида.

Також важливою проблемою діяльності судів є відсутність належного фінансування судів, і водночас, підвищення судових витрат не сприяє якості діяльності суду.

Голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко вказав, що «значною проблемою залишається небажання застосовувати судові механізми захисту своїх порушених прав та страх громадян перед судом як «каральною інституцією». У 2008 році організація проводила дослідження судової практики у конфліктах громадян із органами влади, у 70% всіх справ суди виносять рішення на користь громадян. Подолати недовіру до судового захисту, сприяти судовій реформі можуть громадські організації, суди та медіа шляхом активної участі та налагодження співпраці».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net