Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Конкурс “Навчальні програми посилення організаційної спроможності НУО”

Проект “Об'єднуємося заради реформ” (UNITER) запрошує до подачі проектних пропозицій у межах Навчальної програми посилення організаційної спроможності НУО за тематиками: представлення інтересів і захист прав громадян (Public Policy Advocacy); фасилітація; комунікація.

Конкурс “Навчальні програми посилення організаційної спроможності НУО” оголошено у межах проекту «Об'єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується організацією «Private Agencies Collaborating Together, Inc.» (далі у цьому тексті – «Pact Inc.») та фінансується Агенцією з Міжнародного Розвитку США (АМР США).
 
Головною метою програми UNITER є зміцнення та підтримка активних неурядових організацій Україні (НУО) з метою консолідації та посилення демократичних перетворень. Програма акцентує увагу на загальних системних проблемах, які постають перед громадянським суспільством, а також надає підтримку ініціативам ОГС з моніторингу, представлення інтересів і захисту прав (advocacy) у різних сферах суспільного життя, що сприятиме процесам реформування в Україні.
 
Очікується, що працюючи із «Pact Inc.» як рівні партнери, а не лише як грантоотримувачі, українські НУО отримають не тільки технічні навички, потрібні їм для виконання проектів, а й підтримку у посиленні базової організаційної спроможності, що дозволить стати ефективнішими, незалежнішими та життєздатнішими. Підтримку буде спрямовано на закріплення нових навичок, набутих протягом останніх років. Особливу увагу буде присвячено і низці основних професійних навичок, які рідко включалися у програми тренінгів раніше. Компонент проекту з інституційного розвитку має на меті надати змогу партнерським організаціям систематично проводити моніторинг та спрямовувати свій власний розвиток, що в свою чергу сприятиме зміцненню впливовості ОГС, та процесам реформування в цілому.
 
Мета та завдання
Метою цього Конкурсу я є відбір організацій (надавачів послуг), які виконуватимуть Навчальну програму посилення органзаційної спроможності НУО (Далі – Навчальна програма) за такими тематиками як: представлення інтересів і захист прав громадян (Public Policy Advocacy); фасилітація; комунікація. Навчальна програма є складовою технічної підтримки НУО – грантерів на місцевому рівні у межах проекту UNITER.
 
Мета Навчальної програми з представлення інтересів і захисту прав громадян (Public Policy Advocacy) полягає у розширенні спектру інструментів адвокації для українських організацій з метою підвищення ефективності менеджменту та стратегій їхніх кампаній.
 
Основні завдання Навчальної програми з представлення інтересів і захисту прав громадян (Public Policy Advocacy) мають зосереджуватися на нижче поданих тематиках, але не обмежуватися ними:
 
надання організаціям-грантерам UNITER знань у галузі адвокації та поглиблення розуміння конкретних питань, що стосуються механізмів захисту прав місцевих громад;
надання послуг з коучінгу представникам НУО у застосуванні навичок у сфері захисту громадських інтересів та детальне планування адвокасі кампаній;
розвиток практичних навичок представників НУО у вирішенні проблем, що виникають у ході адвокасі кампанії;
підвищення професійного рівня представників НУО у формуванні альтернативної публічної полiтики;
надання підтримки після навчання щодо оцінки впливу, винесених уроків та мережевої співпраці.
 
Мета Навчальної програми з навичок фасилітації полягає у тому, щоб навчити учасників виступати у якості фасилітаторів, які можуть професійно вести дискусію та аналізувати отриману від аудиторії інформацію, що сприятиме конструктивному обговоренню проблеми.
 
Основні завдання Навчальної програми з навичок фасилітації мають зосереджуватися на нижче поданих тематиках, але не обмежуватися ними:
надання організаціям-грантерам UNITER знань щодо основних принципів фасилітаці. Поглиблення їхнього розуміння конкретних механізмів та методів, що допомагають залучити до прийняття стратегічних рішень усі зацікавлені сторони;
надання представникам НУО підтримки у застосуванні навичок фасилітації та проходження детального процесу фасилітації;
покращення практичних навичок НУО у сфері фасилітації;
закріплення навичок лідерства представників НУО.
 
Мета Навчальної програми з комунікаційних навичок –забезпечення потреб організацій-грантерів, які намагаються вдосконалити свої навички професійного спілкування у мульти-секторальному середовищі усіх зацікавлених сторін.
Основні завдання Навчальної програми з комунікаційних навичок мають зосереджуватися на нижче поданих тематиках, але не обмежуватися ними:
надання організаціям-грантерам UNITER знань з комунікаційних навичок, зокрема проведення презентації, публічних виступів, навичок ведення переговорів, активного слухання та реагування, вирішення конфліктів тощо, а також поглиблення їхнього розуміння комунікаційного циклу.
підвищення рівня та сприяння міжособистісних відносин;
покращення практичних навичок представників НУО у сфері комунікації;
надання підтримки представникам НУО після навчання у застосуванні комунікаційних навичок на практиці;
підвищення професійного рівня представників НУО щодо чіткого донесення свого повідомлення (інформації) до різних аудиторій.
 
Обсяг роботи
 
Апліканти повинні розробити та подати на розгляд заявки на участь у конкурсі проектів UNITER, «Pact Inc.» (рекомендації щодо підготовки заявок на участь дивіться у додатку).
 
Обсяг роботи має включати:
Визначення мети та завдань Навчальної програми посилення організаційної спроможності НУО, чіткої та інноваційної методології Програми, очікуваних результатів. Будь ласка, зверніть увагу на те, для що «Pact Inc.» саме інноваційні ідеї та нові формати проведення програми (наприклад, коучинг/консалтинг) будуть вважатися пріоритетними!
Відбір та визначення потреб учасників.
 
Розробка детального порядку денного із визначенням тем та організацією групи тренерів (резюме тренерів мають додаватися до заявки на участь у конкурсі). Підбір роздаткових матеріалів, адаптація матеріалів до теми кожної з Програми, погодження Програм та матеріалів із співробітниками проекту «Pact UNITER «Pact Inc.».
Виготовлення необхідних роздаткових матеріалів.
Проведення Навчальної програми.
Підготовка звітів: розробка системи оцінювання Програм; отримання та аналіз зворотного зв’язку від учасників, підготовка аналітичного звіту за результатами Навчальної програми та подання звіту до UNITER «Pact Inc.».
Висвітлення заходів Навчальної програми у ЗМІ: підготовка інформаційних повідомлень із наголосом на результатах Програми та її впливі, розміщення цієї інформації у наявних виданнях.
Детальний бюджет (будь ласка, для складання бюджету використовуйте формат Бюджету, що додається).
Тривалість Навчальної програми посилення організаційної спроможності НУО не повинна перевищувати 12 місяців.
Очікувані результати
 
Після завершення навчальної програми з представлення інтересів і захисту прав громадян(Public Policy Advocacy) учасники зможуть:
Розуміти, як відбувається процес адвокації на різних рівнях;
Поєднувати теоретичні та практичні знання;
Розуміти переваги адвокації, а також можливі недоліки та існуючі ризики;
Розуміти, як кожен може бути залученим до активних змін на місцевому та національному рівні;
Проводити аналіз ситуації та визначати коли саме та на якому рівні застосовування адвокаційної кампанії буде сприяти ефективним змінам;
Проводити аналіз основних зацікавлених сторін, цільової аудиторії та планувати створення мереж;
Розробляти та успішно впроваджувати кампанії адвокації для вирішення місцевих проблем.
 
Після завершення навчальної програми з навичок фасилітації учасники зможуть:
Визначати та пояснювати процес та цінності фасилітації;
Вміти зберігати неупередженість під час роботи фасилітаторами;
Визначати основні типи аудиторії та методи роботи з ними;
Розпізнавати динаміку групи та підбирати відповідну мотивацію для груп;
Знаходити консенсус та долати спротив аудиторії;
Працювати із “складною аудиторією”;
Поєднувати теоретичні та практичні знання;
Демонструвати лідерські якості під час виконання проектів місцевих ініціатив.
 
Після завершення навчальної програми з комунікаційних навичок учасники зможуть:
Визначати та пояснювати процес та цінності комунікації;
Успішно презентувати себе, свою організацію та робити публічні виступи;
Говорити більш впевнено та уважно слухати аудиторію;
Аналізувати та використовувати вербальні та невербальні техніки комунікації;
Вести переговори;
Впевнено тримати аудиторію;
Підвищити свій професіоналізм;
 
Цільова аудиторія
«Pact Inc.» у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) та Фондом «Східна Європа» (ФСЄ) розпочали Програму грантів з адвокації на місцевому рівні (Local Advocacy Grants Program – LAGP) у березні 2009 року, запросивши до участі у конкурсі місцеві НУО. Очікується, що буде відібрано близько 30 грантерів на місцевому рівні з усієї України.
Таким чином, ці 30 грантерів візьмуть участь у Навчальній програмі посилення організаційної спроможності НУО. У межах конкурсу місцевих грантів UNITER буде підтримано ініціативи спрямованні на впровадження реформ громадськими організаціями на місцевому рівні. Ці реформи включатимуть протидію корупції, підзвітність уряду, залучення громадян, ефективний вклад громадян до планування місцевого розвитку, права споживачів, управління відходами, місцевий громадський транспорт, енергоефективність, моніторинг передвиборчих обіцянок, прозорість місцевих фінансів, рівні можливості та економічну підтримку незаможних груп тощо.
Грантери проекту UNITER працюватимуть за такими тематичними напрямками, але не обмежуватимуться ними: розробка статутів територіальних громад та інших локальних нормативно-правових актів, як інструментів впливу на органи місцевого самоврядування; організація ефективної роботи громадських рад; розробка нормативних актів щодо громадських слухань та громадських обговорень в процесі прийняття рішень задля широкого залучення громадськості; адвокасі та інформаційні кампанії; підтримка локальних пілотних ініціатив у різних соціально-економічних секторах та у сфері послуг; сприяння співпраці, консультуванню та обговоренню між різними групами зацікавлених сторін, організація громадських груп та ініціатив; обміни між ОГС та ЗМІ щодо посилення інформаційної спроможності та якості громадської адвокації.
На основі оцінки Навчальної програми її учасниками Pact Inc. може запросити переможців цього конкурсу на “Маркетплейс” з організаційного розвитку НУО (CapacityBuildingMarketplace), де вони зможуть представити свої послуги для грантерів та партнерів проекту UNITER. “Маркетплейс” з організаційного розвитку НУО є унікальним механізмом, головною метою якого є налагодження прямих контактів між постачальниками послуг з організаційного розвитку та НУО – споживачами таких послуг. Створення такого “Маркетплейс” надасть можливість врегулювати ціноутворення на послуги з організаційного розвитку та зменшить залежність вибору послуг НУО від пріоритетів донорів. Грантери, які користуватимуться послугами “Маркетплейс” зможуть отримувати від Pact Inc. додаткові гранти на організаційний розвиток та обирати відповідного провайдера послуг. Pact Inc. оплачуватиме замовлені послуги безпосередньо надавачам послуг.
 
Критерії відбору
До участі у конкурсізапрошуються офіційно зареєстровані українські та міжнародні НУО, бізнес тренінгові центри та установи, інші бізнес-організації з усіх регіонів України, що мають відповідний досвід та спроможність для організації та проведення навчальних програм з однієї або всіх тематик даного конкурсу (Представлення інтересів і захист прав громадян (Public Policy Advocacy); фасилітація; комунікація).
Кінцевий термін подання заявок на участь у конкурсі
Кінцевий термін подання заявок на участь у конкурсі – 27 липня 2009 року. Необхідно подати один примірник заявки на участь у конкурсі українською, російською або англійською мовою з приміткою «UNITER – Навчальна програма з організаційного розвитку НУО» та надіслати його поштою за адресою:
Pact Inc. проект UNITER
офіс 21/22
вул. Басейна 5-б,
Київ 01004,
Україна
АБО
електронною поштою за адресою: cbtp@pact.org.uaз темою листа - «UNITER – Навчальна програма з організаційного розвитку НУО»
Питання стосовно цього оголошення та процедури конкурсу можуть бути надіслані в письмовій формі на вказану вище електронну адресу (у темі листа вказати Питання -Навчальна програма з організаційного розвитку НУО»).до 13 липня 2009 р. Відповіді будуть опубліковані після 13 липня 2009 року веб-сайті UNITER: www.uniter.org.ua
Контактна особа: Антоніна Прудко, Експерта з організаційного розвитку/Радника з правових питань проекту UNITER за тел./факс: (+380 44) 239-23-17, aprudko@pact.org.ua
Оцінювання та відбір аплікантів:
«Pact Inc.» буде розглядати та оцінювати усі заявки на участь у конкурсі, що надійшли, на основі наступних критеріїв відбору:
Учасник конкурсу запропонував інноваційні ідеї та формат виконання Навчальної програми;
Учасник конкурсу знає тему та має відповідний досвід;
Учасник конкурсу має відмінні навички комунікації та проведення тренінгів;
Учасник конкурсу має рекомендації.
Учасники конкурсу отримають відповідь про рішення «Pact Inc.» у письмовому вигляді протягом одного місяця з кінцевого терміну подання заявок на участь у конкурсі.
«Pact Inc.» залишає за собою право на власний розсуд надавати фінансування усім або не надавати жодному з учасників конкурсу, що надіслали заявки. Ані «Pact Inc.», ані Агентство США з Міжнародного Розвитку не зобов’язані прямо чи опосередковано внаслідок публікації цього Оголошення компенсувати чи відшкодувати учасникам конкурсу кошти, пов’язані з підготовкою їх заявок на участь у конкурсі.

Інформація про конкурс українською

Інформація про конкурс англійською

Заявка українс ькою

Заявка англійською

Бюджет


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net