Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Посібник «Об’єднання громад» Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Правозахисники розказали, як в Україні порушується право на життя

Таку думку висловив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир ЯВОРСЬКИЙ під час круглого столу в Києві.

За його словами, порушення відбуваються як на рівні певних інституційних механізмів, коли, наприклад, наявний конфлікт інтересів (як у випадку, коли дізнання при розслідуванні смерті у військовій частині проводить начальник цієї військової частини), так і стосовно швидкості розслідування, коли слідчі дії не проводяться вчасно і є затягнутими

Також існує проблема із ефективністю і незалежністю розслідування. "На розслідування в Україні є багато засобів впливу, зокрема, на слідчого з боку інших органів виконавчої влади, з боку парламенту", - зауважив В.ЯВОРСЬКИЙ.

За його даними, класичними у цьому аспекті є справи "Сергій Шевченко проти України" та "Гонгадзе проти України", які Україна програла через невиконання позитивного обов`язку держави. "Ефективних механізмів захисту від порушення цього права в Україні немає", - заявив В.ЯВОРСЬКИЙ.

На думку правозахисника, для вирішення цієї проблеми Україні необхідно прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс і змінити процедуру розслідування, яка на сьогодні не забезпечує швидкого і ефективного розслідування, як це вимагають європейські стандарти і Європейський суд з прав людини.

Крім того, як заявив В.ЯВОРСЬКИЙ, в Україні не повною мірою забезпечується право на життя в місцях позбавлення волі чи місцях тимчасового тримання.

За його словами, яскравим прикладом цього стала справа "Кац та інші проти України", яку Україна програла у Європейському суді з прав людини. Це справа про Ольгу Біляк, яка загинула в лютому 2004 року в Київському СІЗО №13. "Держава не забезпечила її права на життя, в результаті чого ця жінка померла", - сказав В.ЯВОРСЬКИЙ.

При цьому він додав, що Україна досі не виконала жодного рішення Європейського суду, яке вона програла за ст.2 "Порушення права на життя" Європейської конвенції з прав людини.

Також, як повідомив правозахисник, проблема із дотриманням права на життя виникає не тільки в місцях позбавлення волі, але і, наприклад, в Міністерстві оборони України в ситуації, коли військовослужбовців позбавляють життя. Зокрема, за інформацією В.ЯВОРСЬКОГО, у 2007 році офіційно відомий щонайменше один випадок позбавлення життя через нестатутні відносини.

При цьому експерт зауважив, що в Міністерстві оборони існує достатньо чітка тенденція до боротьби з такими явищами. "Якщо сусідній Росії, наприклад, втрати від нестатутних відносин (т.зв. невійськові втрати військовозобов`язаних) сягають 3 тис. людей на рік, то в Україні такі випадки є одиничними, що є достатньо великим прогресом", - сказав В.ЯВОРСЬКИЙ.

Джерело: Уніан


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net