Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Київський апеляційний адмінсуд потонув у лавині справ

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Київського апеляційного адміністративного суду з посиланням на слова голови суду Анатолія Денісова.

За його словами, "якщо припустити, що найближчим часом до суду будуть обрані усі 73 судді, передбачені штатним розписом (для обрання 32-х працюючих на даний час суддів знадобилося три роки), і вони щомісячно будуть розглядати по 100 справ кожний, то і в такому випадку вони зможуть розглянути менше справ, ніж їх на даний час щомісячно надходить до суду", - сказав він.

При цьому А.Денісов зауважив, що "для розгляду 100 справ на місяць судді мають витрачати на розгляд однієї справи лише декілька хвилин". Тому, наголосив він, з такими темпами надходження і розгляду справ їхній прогнозований залишок на кінець 2009 року буде становити понад 100 тисяч.

Голова суду пояснив, що динаміка надходження справ до Київського Апеляційного адмінсуду має тенденцію до стрімкого зростання. "Протягом 2008 року до суду в середньому щомісячно находило 3000 справ. Але після внесення змін до адміністративного законодавства, яке набрало чинності з 14.01.2009 р., вже в лютому до суду надійшло 4417 справ, в березні - 4713, в квітні - 6920, в травні - 12685 справ і в червні - 9410 справ. Така ж тенденція спостерігається і в липні - серпні 2009 р.", - зазначив А.ДЕНІСОВ.


Водночас він зауважив, що зменшення залишку нерозглянутих справ та можливості їхнього розгляду впродовж розумного строку лише шляхом доукомплектування суддівського корпусу та збільшення інтенсивності розгляду справ є нереальним, необхідні термінові зміни до діючого законодавства України.

Крім того, голова суду звернув увагу на той факт, що за останні роки Верховна Рада України прийняла низку законів щодо соціальних виплат, доплат, послуг, допоміг та пільг різними верствам населення. Втім, Кабінет міністрів України ці закони через брак коштів не виконує.

"Це призвело до надходження до судів адміністративної юрисдикції сотень тисяч справ зі скаргами про визнання протиправною бездіяльності органів виконавчої влади, які суди фізично не в змозі розглянути у передбачені законом строки. Отож і маємо, що закони приймає одна гілка влади, не виконує друга, а заручником цієї ситуації стає третя судова гілка влада", - заявив А.Денісов.

джерело: human-rights.unian.net


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net