Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

На сайті реєстру судових рішень відсутні рішення 27 місцевих загальних судів та 7 адміністративних судів

Про це сьогодні повідомили представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) під час оприлюднення результатів чотирьох досліджень наявних у реєстрі рішень. У заході взяли участь:

- Юлія Ращупкіна, голова СЦГІ, керівник проекту;

- Богдан Бондаренко, член Ради СЦГІ, експерт з юридичних питань;

- Іван Кушерець, координатор програм дослідницької кампанії «InMind» із дослідження діяльності судів.

Дослідження проводилось у рамках проекту СЦГІ «Від доступних судових рішень - до верховенства права». Проект ставив за мету збільшити кількість користувачів Єдиного державного реєстру судових рішень України, а також стимулювати дотримання українськими судами законодавства про обовʼязкове внесення рішень до ЄДРСР (www.reyestr.court.gov.ua). Моніторинг наявних у судовому реєстрі рішень проводився у травні, червні, липні й серпні цього року.

Закон України «Про доступ до судових рішень» - один із не багатьох, що розроблявся і лобіювався громадськими організаціями. Його було затверджено 22 грудня 2005 року і діяти він почав з 2006 року. Згідно п.1 ст. 2 цього закону, «кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Це право забезпечується офіційним оприлюдненням судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, встановленому цим Законом».

Пройшло більше 3-х років, однак і досі є проблеми з наповненням Єдиного державного реєстру судових рішень. На сьогодні технічному адміністратору реєстру не надсилають рішення 3 місцеві загальні суди: Дарницький районний суд м. Києва, Сєвєродонецький міський суд Луганської області та Жданівський міський суд Донецької області. В самому ЄДРСР на початок серпня були відсутні рішення 27 місцевих загальних судів та 7 адміністративних судів. Усього в реєстрі є 5626289 судових рішень станом на 15.08.2009, хоча мало б бути не один десяток мільйонів цих рішень.

Представники СЦГІ погодились із думкою, що розміщення рішень у реєстрі залежить від технічних можливостей адміністратора та технічних можливостей самих судів. Разом з тим вони вказали, що відсутність персональної відповідальності голів судів та державних судових адміністрацій за ухилення від передачі документів до реєстру також уповільнює виконання закону про загальнообов'язкове внесення рішень до реєстру.

Єдиний реєстр судових рішень - важливий інструмент у роботі правозахисників та юристів. Він дозволяє ознайомлюватися із до цього незнайомою судовою практикою. Оскільки рішення усіх судів та інстанцій мають публікуватися для загального доступу на сайті реєстру, очікується, що суди також більш відповідально ставитимуться до підготовки судових рішень. Однак все це можливо за умови сумлінного та повного виконання діючого закону України «Про доступ до судових рішень», що неможливе без політичної волі до виконання відповідних норм.

З метою вдосконалення роботи реєстру представники СЦГІ планують запропонувати законотворцям встановити чітку відповідальність представників судових органів за порушення обов'язку направляти прийняті судові рішення технічному адміністратору; зазначити більш чіткі вимоги до технічної складової та системи відображення та пошуку судових рішень.


«Проект СЦГІ реалізовується в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС). »

УГСПЛ


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net