Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Громадські активісти навчались інструментам впливу... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Нові правила в`їзду в Україну ставлять під загрозу життя шукачів притулку - правозахисники

Про це йдеться у заяві Центру "Соціальна дія" та Асоціації "Права людини у Центральній Азії",  переданій агентству УНІАН.

Правозахисники зазначають, що новий порядок, за офіційним роз`ясненням, був введений з метою протидії незаконній міграції з країн з міграційним ризиком, громадяни яких використовують Україну  як транзитний пункт на шляху до країн Західної Європи. До переліку таких країн увійшли 5 країн  пострадянського простору (Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан) і 85 країн Африки, Азії та Близького Сходу. 

Зокрема, за новими правилами, іноземні громадяни 90 країн, а також особи без громадянства, які живуть у цих країнах, у  випадку в`їзду до України або транзитного проїзду, повинні мати при собі кошти у 20-кратному розмірі від прожиткового мінімуму, встановленого в Україні. Розрахунок на покриття видатків на період від 1 до 30 днів, незалежно від терміну перебування, складає 12 тис. 620 гривень (понад $1600). Особа, яка в`їжджає, має підтвердити цю суму шляхом пред`явлення на вимогу готівки або банківської карти. В останньому випадку необхідно надати виписку з рахунку за останні три дні. Якщо особа не може підтвердити свого фінансового забезпечення, їй виносять постанову про відмову в пропуску через державний кордон України.

Таке рішення української влади викликало занепокоєння у правозахисників. "Не до кінця зрозумілими залишаються принципи, згідно з якими формували перелік країн, громадяни яких відтепер перебувають на «особливому» становищі на момент прибуття на кордон України", - заявляють у Центрі "Соціальна дія". За словами правозахисників, те, наскільки відбір цих країн є політичним кроком, продемонструвало виведення зі вказаного переліку Молдови — незабаром після початку дії наказу: "Причиною стало те, що влада цієї країни потурбувався про усунення заходу, який дискримінував її громадян  — і ніяка «потреба у боротьбі з нелегальною міграцією» не завадила цьому".

Крім того, на думку правозахисників, незрозумілим залишається відповідь на питання, за якими критеріями було визначено суму в розмірі 20 мінімальних зарплат як достатню для перетину кордону. "Далеко не всі громадяни України, повертаючись додому з-за кордону, можуть довести наявність таких коштів. Ті, хто ухвалював подібне рішення, недвозначно вказали: прожити в Україні можна лише на суму, яка перевищує офіційно визнаний мінімум у багато разів", - заявляє Центр "Соціальна дія".

Також, як заявляють правозахисники, у згаданому наказі Держкордонслужби нічого не сказано про виключення з переліку тих, кого можна піддавати перевірці - таких категорій осіб, як шукачі притулку чи біженці. "З тих, кого перевіряти обов`язково, виключено іноземних студентів, які навчаються в Україні; осіб, які мають українську реєстрацію, і ще кілька груп. Осіб, які шукають в Україні притулку, можуть піддати такій перевірці — і якщо вони не матимуть достатніх коштів, не допустять в Україну", - сказано у тексті заяви.

"Подібні заходи — довільні й малообґрунтовані — мають дискримінаційний характер. Вони є родючим ґрунтом для корупції та нелегальних схем перетину кордону України для тих, хто ще вчора цілком міг в`їхати без порушення закону", - заявляють правозахисники.

За їхньою інформацією, 2 вересня  цього року УВКБ ООН оприлюднило  звернення до уряду України, в якому йдеться про те, що фінансові вимоги не мають зачіпати доступ до процедури надання притулку і порушувати принцип «невидворення», передбачений Конвенцією ООН про статус біженців 1951 року. Україна ратифікувала цю міжнародну угоду 2002 року без будь-яких застережень. УВКБ ООН підкреслює, що нові вимоги Державної прикордонної служби України можуть виявитися причиною невиконання Україною зобов`язань відповідно до Женевської Конвенції,  також низки інших міжнародних угод.

Асоціація «Права людини у Центральній Азії» та проект «Без кордонів» Центру «Соціальна Дія» закликають уряд України роз`яснити, на яких підставах було визначено суму необхідного мінімуму коштів та часового обмеження у місяць; роз`яснити, за яким принципом  формувався перелік 90 країн, від громадян яких вимагають виконання даних вимог, - і як вибіркове ставлення до іноземців відповідає принципам не-дискримінації; роз`яснити, чи готова українська влада до можливих кроків іноземних  урядів у відповідь.

У сфері захисту  біженців і шукачів притулку правозахисники закликають забезпечити доступ шукачів притулку до національної процедури  у випадку, коли прохання про надання  статусу біженця  заявлене при перетині кордону; забезпечити безперешкодний доступ представників УВКБ ООН до тих осіб, затриманих на державному кордоні, які просять про надння статусу біженця в Україні; надати  роз`яснення щодо застосування нових  правил до шукачів  притулку і біженців.

Джерело: Уніан


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net