Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Міжнародний день інвалідів у Львівській області

Минулого тижня громадськість України відзначила Міжнародний день інвалідів. Не стала винятком і Львівська область.

1 грудня до приміщення Львівського Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької зранку почали прибувати з міст і районів області представники громадських організацій інвалідів Львівщини, а також органів влади.
 
У фойє, в просторому залі театру люди щиро віталися, спілкувалися, обмінювалися новинами, раділи зустрічі один з одним, адже зустрічатися доводиться не так часто. 
 
Відвідали захід також посадові особи держави та міста, у тому числі міністр праці і соціальної політики та прем’єр міністр, голова облдержадміністрації, голова обласної ради, міський голова Львова. На заході вручено 15 нових спецавтомобілів для неповносправних, ключі від яких отримали сім’ї, в яких 2 і більше інвалідів. Ці авто отримано за кошти із спеціального фонду ФСЗІ у складі держбюджету – 2009.  
 
У фойє театру облаштовано виставкові стенди Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації та виставку нових виробів Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування. Найбільше зацікавили декілька модифікованих моделей інвалідних візків. Зручний мото-візок виготовлено за ідеєю робітника підприємства. Увагу привернув візок для перевезення інвалідів в салонах літаків. Він зручний, пристосований для перевезень на невелику відстань. Комфортабельно виглядає нова дитяча коляска для дітей, хворих на ДЦП. А поруч – нові розробки: дитяча електро-коляска і активна коляска для інвалідів. Підприємство також представило п’ять пар різного ортопедичного взуття на великій підошві, яке вже виготовляється, і кілька протезів для пересування. Хоча площа виставки невелика, але засвідчує про можливості нашого національного  виробника. 
 
На урочистій академії, яку організували громадські організації інвалідів Львівщини та ЛОДА, відбувались не тільки святкування, але і важливі для цієї групи обговорення. Зокрема, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вказала на те, що «програма безбар’єрності реалізовується досить повільно. Проте нові об’єкти враховують встановлені вимоги. Так на новому стадіоні у Харкові забезпечено повну доступність до нових об’єктів. На Львівщині задіяно два важливі проекти. Першим з них передбачено запровадження сполучень між містами на електропоїздах. Другим проектом передбачено використання залізничного транспорту як міського засобу проїзду. У перший рейс пішов рейковий автобус, що курсуватиме з спального мікрорайону до залізничного вокзалу. Багато належить зробити і по третьому пріоритетному напрямку – реабілітації і охороні здоров’я. Зокрема, ширше розповсюджувати досвід відомого лікаря і вченого з Трускавця Володимира Козявкіна. Є проблеми в забезпеченні інвалідів спеціальним автотранспортом.»
 
Далі керівник відділення Всеукраїнського фонду «Реабілітація інвалідів», депутат облради Ярослав Грибальський коротко розповів про внесок громадських організацій інвалідів щодо покращення системи соціального захисту неповносправних. Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ярослав Кашуба розповів, що ефективнішою стає діяльність Координаційної ради в справах інвалідів при голові облдержадміністрації, співпраця влади з громадськими організаціями інвалідів. Заступник міського голови м. Львова Василь Косів привітав всіх з Міжнародним днем інвалідів. Перший заступник голови ВОІ «Союз організацій інвалідів України», голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко у своєму виступі підкреслив, що громадські організації інвалідів постійно привертають увагу влади до актуальних питань соціального захисту неповносправних. Члени ЛОАІ свою позицію висловили на VІ з’їзді обласної асоціації. Турбує, зокрема, недостатній стан медичного, транспортного обслуговування неповносправних, забезпечення спецавтомобілями, санаторно-лікувальними путівками. ЛОАІ, міські, районні асоціації і товариства подадуть свої пропозиції до проектів місцевих бюджетів на 2010 рік і спільно з владою працюватимуть над виконанням обласної комплексної програми соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки.
 
На закінчення урочистостей відбувся концерт, підготовлений творчими силами Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net