Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

ПАРЄ назвала три завдання для України у сфері права

Про це за підсумками зустрічі з доповідачем Моніторингового комітету ПАРЄ Ренатою Вольвенд повідомив Міністр юстиції України Микола Оніщук. Зустріч відбулася в українському Мін’юсті в рамках моніторингового візиту доповідача ПАРЄ в Україну.

У ході зустрічі доповідач ПАРЄ зазначила, що указані три завдання вбачаються найважливішими кроками, які має здійснити Україна найближчим часом. На думку Ренате Вольвенд, Міністерство юстиції України має докласти максимум зусиль для реалізації цих завдань у найкоротший термін.

У ході зустрічі доповідач ПАРЄ висловила здивування щодо окремих заяв, що лунають в Україні, якими ставиться під сумнів необхідність запровадження з 1 січня 2010 року нових антикорупційних законів.

Ренате Вольвенд також наголосила на недоцільності зволікання з внесенням до Верховної Ради України нового Кримінального процесуального кодексу, проект якого був розроблений Міністерством юстиції та Національною комісією зі зміцнення демократії та верховенства права. На думку доповідача ПАРЄ, український уряд має забезпечити внесення цього документу до парламенту до початку президентських виборів.

Ренате Вольвенд висловила також занепокоєння щодо належного фінансування судової влади.

У ході зустрічі з доповідачем ПАРЄ, Міністр юстиції Микола Оніщук запевнив в незмінності позиції України щодо виконання зобов’язань, взятих на себе Україною у правовій сфері.

За словами українського Міністра, норми антикорупційних законів вступлять в силу з 1 січня 2010 року. За словами Міністра юстиції, не існує й проблеми щодо неконституційності указаних законів. А дискусії щодо доцільності певних обмежень та заходів, які запроваджуються даними законами, не можуть бути підставою для скасування чи відтермінування указаних законодавчих актів вцілому, наголосив він.

Міністр юстиції запевнив доповідача ПАРЄ в рішучості намірів уряду щодо ухвалення проекту нового Кримінального процесуального кодексу. За словами Міністра, проект Кодексу вже був схвалений на засіданні урядового комітету, розглянутий на засіданні Кабінету Міністрів та пройшов, за дорученням уряду, громадське обговорення. Остаточне затвердження урядом проекту Кодексу є, за його словами, «питанням найближчого часу».

Міністр юстиції також запевнив доповідача ПАРЄ про відсутність системних проблем з фінансуванням судової влади в Україні, хоча, звісна річ, усі державні установи відчувають брак коштів, особливо в умовах кризи.

«Проблеми, у тому вигляді як вона стояла в 90-х роках з недофінансуванням судів, на сьогодні немає. І підтвердженням цього є чудове нове приміщення Верховного суду, яке склало на вас таке велике враження», - зазначив Міністр юстиції, коментуючи відповідну репліку Ренате Вольвенд щодо її візиту до Верховного суду України.

Джерело: УНІАН


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net