Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

На Дніпропетровщині 18 людей заявляють, що їх звільнили через українську мову

18 працівників однієї з комерційних фірм Дніпропетровщини заявляють, що їх звільнили, бо вони розмовляли українською.

Написати заяви за власним бажанням своїх "ідеологічних противників" нібито змусив російськомовний власник фірми. Сказав, що мова шкодить бізнесу.

Юрій Щербак – звільнений заступник голови правління акціонерної компанії, каже: "Ми будівельна компанія, а Україну мають розбудовувати тільки чисті українці. Ми ввели у себе українську мову, вивчали українську історію".

Колишні працівники хваляться, на виробництві запровадили курси вивчення української мови, корпоративи проходили суто у національному стилі, у цехах регулярно з`являлась "свіжа" наочна агітація.

Проте, стверджують звільнені, такий підйом національної свідомості не сподобався вищому керівництву. Власник фірми вимагав спілкуватись тією мовою, якою звертаються клієнти. Мовляв, у східному шахтарському регіоні наполегливе спілкування українською їх відлякує. До того ж, це правило звичайної ввічливості. Україномовні співробітники образились.

Суперечка набула настільки принципового значення, що "справжні" українці або пішли самі, або були звільнені.

Голова компанії Ігор Слюнков каже, що звільнення відбулося зовсім з іншої причини: " Ми на загальних зборах прийняли нову сратегію розвитку підприємства, а заступник глави правління сказав, що відмовляється підкоритися рішенню акціонерів і виконувати її не буде. Ну, тут, природно є тільки один вихід - він іде".

Саме після цього і виникло це національне питання, яке раніше ніколи не стояло на порядку денному. Голова правління стверджує - до національно свідомих робітників ставився лояльно . Хоча часто до нього доходила дуже тривожна інформація.

Зараз сторони конфлікту готуються до судової війни. Колишні працівники вже подали позови до суду про незаконне звільнення з вимогами відновлення на посадах, а також заяви до прокуратури про порушення конституційного права на вживання рідної мови.

Керівництво ж готове відповісти позовом про плямування репутації та свідоме заподіяння збитків, до яких неминуче призводить загострення цього конфлікту.

ТСН


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net