Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Конституційний Суд визнав неконституційною ліквідацію Департаменту у справах громадянства

Конституційний Суд України визнав неконституційним ліквідацію Кабінетом міністрів України Департаменту у справах громадянства, реєстрації та міграції фізичних осіб МВС України і передачу його повноважень Державній міграційній службі України.

Відповідне рішення оприлюднив голова КСУ Андрій Стрижак. КС виніс таке рішення, розглянувши подання Президента України Віктора Ющенка.

Зокрема, в поданні глави держави до КС пропонувалося визначити на предмет конституційності окремих положень постанов Кабміну «Питання Державної міграційної служби України» від 17 липня 2009 року №750, «Деякі питання організації діяльності Державної міграційної служби від 29 липня 2009 року №807, «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету міністрів України» від 29 липня 2009 року №810, розпорядження Кабінету міністрів України «Питання переведення системи реєстраційного обліку фізичних осіб з паперових на електронні носії» від 29 липня 2009 року №958-р.

На думку Президента, видавши ці постанови та розпорядження, уряд порушив низку положень Конституції. При цьому автор подання наголошував, що ці акти змінюють структуру, чисельність та обсяг функцій МВС, безпідставно покладають на Державну міграційну службу України функції, закріплені законами за МВС та іншими державними органами, вирішують ряд питань, що можуть бути реалізовані виключно шляхом прийняття відповідних законів.

Розглянувши подання, КС вирішив визнати неконституційними окремі норми Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою КМУ «Питання державної міграційної служби України» від 17 липня 2009 року №750; положення змін, що вносяться до актів Кабінетом міністрів України, затверджених п.1 Постанови КМУ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету міністрів України» від 29 липня 2009 року №810.

Також КС визнав неконституційними і такими, що втрачають чинність з дня ухвалення цього рішення положення п.2 постанови КМУ «Питання Державної міграційної служби України», Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого цією постановою, змін, що вносяться до актів Кабінету міністрів України, затверджених п.1 Постанови КМУ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів КМУ».

При цьому КС вирішив припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням Президента щодо відповідності Конституції п. 4 Постанови КМУ «Деякі питання організації діяльності Державної міграційної служби України» від 29 липня 2009 року №807 через непідвідомчість КСУ питання, порушеного у конституційному поданні. Також припиняється конституційне провадження щодо конституційності Розпорядження КМУ «Питання переведення системи реєстраційного обліку фізичних осіб з паперових на електронні носії» від 29 липня 2009 року №958-р на підставі невідповідності конституційного подання вимогам передбачених Конституцією України і законам України «Про Конституційний Суд України», повідомив А.Стрижак.  

Своїм рішенням КС зобов’язав уряд привести ухвалені ним раніше нормативні акти у відповідність з рішенням Конституційного Суду, яке є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим.

Джерело: УНІАН-Права Людини


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net