Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Венеціанська комісія порадила Україні, як реформувати суди

Як повідомили УНІАН у прес-службі С.Ківалова, у висновку Комісії зазначається, що якість законопроектів, які були свого часу підготовлені профільним комітетом з питань правосуддя до розгляду парламентом у другому читанні, поліпшилася. Європейські експерти вітають об`єднання двох законопроектів в один. Вони також із задоволенням зустріли виключення таких підстав для дисциплінарної відповідальності суддів, як «систематичне ігнорування позиції судів вищих інстанцій відносно правозастосування» і «ухвалення очевидно некваліфікованого рішення у судовій справі».

Разом із тим, зазначає С.Ківалов, Комісія дала цілий ряд рекомендацій, які рекомендувала врахувати. Серед них – скасування Ради суддів України і передача її функцій Вищій раді юстиції. На думку Венеціанської комісії, наявність великого числа органів суддівського самоврядування зі схожими повноваженнями веде до вихолощення суддівського самоврядування в цілому.

Відносно відбору кандидатів на суддівську посаду, рекомендується прямо прописати у законі обов`язковість переваги кандидата, який показав найкращий результат на іспиті. Рекомендовано законодавчо закріпити критерії для ухвалення рішень про кар`єрне просування вже діючих суддів, чи то призначення у суд вищої інстанції або ж присвоєння наступного кваліфікаційного класу. Відносно фінансування судів, Комісія рекомендує прямо закріпити в законі заборону на пониження зарплат суддям.

Свої побажання європейська сторона висловила і відносно удосконалення конституційних норм у сфері правосуддя. У першу чергу, це стосується бажаності спрощення системи судів, скорочення терміну першого призначення на посаду судді з 5-ти до 2-х років, і удосконалення процедури звільнення суддів у рамках реалізації їх дисциплінарної відповідальності.

У зв`язку з цим, однією з основних рекомендацій Комісії є ухвалення і введення в дію об`єднаного законопроекту №0916, 0917 після відповідного доопрацювання.

Інша важлива рекомендація – продовжити реформування судової системи, і після ухвалення згаданого закону – в рамках більш широкої, конституційної реформи.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net