Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Де можна знайти перелік перелік усіх установ та органів влади, дій, які необхідні для того, щоб організація мала статус юридичної особи та могла працювати повноцінно. З якого моменту вважається, що організація діє законно?

Ось перелік усіх установ та органів влади, дій, які необхідні для того, щоб організація мала статус юридичної особи та могла працювати повноцінно:

 Органи легалізації (виконком сільської, селищної, міської ради, районні, обласні управління юстиції, Міністерство юстиції України залежно від статусу громадської організації).
Державний реєстратор (Відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців» реєстратори діють при виконкомах міських рад-міст обласного значення, у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації. Визначається за місцем знаходження виконавчого органу (юридичною адресою) громадської організації (якщо юрадреса у селі, місті не обласного значення – то в районній держадміністрації, якщо місто обласного значення – то у держреєстратора у виконкомі міської ради. Водночас діє відповідно до спільного наказу Мін’юсту та Деркомпідприємництва, якщо громадська організація легалізується органами юстиції, вони доступними засобами зв’язку передають реєстраційну картку самостійно). 
 Отримання довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) в органах статистики.
Державна податкова інспекція (у ДПІ здійснюється постановка на облік юридичної особи та отримується довідка 4ОПП).
Постановка на облік у Пенсійному фонді.
Отримання дозволу на виготовлення печатки в органах внутрішніх справ.
  Реєстрація в Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
  Реєстрація в Фонді загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
  Реєстрація в Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
 Отримання довідки про статус неприбутковості у ДПІ.
 
 
За законодавством України про реєстрацію юридичних осіб мали бути створені «єдині реєстраційні палати» чи «єдині реєстраційні управління, вікна», в яких би забезпечувалась повна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Також майже всі нормативно-правові акти, якими керуються державні органи та установи, в яких новостворена юридична особа має бути постановлена на облік, передбачають порядок взаємодії між державним реєстратором та іншими органами влади, установами, передання електронними засобами зв’язку інформації про юридичну особу. Система має ідеально виглядати таким чином: державний реєстратор передає дані у ДПІ, органи статистики, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України дані, а Ви отримуєте або на руки або поштою повідомлення про реєстрацію. Або ж практикується така організація реєстраційних органів, коли в реєстраційному офісі присутні представники цих органів та установ та здійснюють прийом та видачу документів.
Поки що немає майже жодної області, в якій би ця реєстраційна система працювала бездоганно, бути представлені усі установи. Тому у деяких установах доведеться самостійно подбати про реєстрацію.
 
Ви запитували:
З якого моменту вважається, що громадська організація діє законно? З якого моменту вона може залучати кошти, відкрити рахунок, використовувати кошти?
 
Законною діяльність громадської організації вважається уже з моменту легалізації, тобто з отримання свідоцтва про легалізацію (не важливо, чи це здійснювалось шляхом реєстрації чи шляхом повідомлення).
Проте залучення та розпоряджання коштів вважається законним, коли це здійснює юридична особа. Після проходження усіх вищевказаних процедур організація може відкривати банківський рахунок, адже відповідно до нових змін до Інструкції про порядок відкриття банківських рахунків, до банківської установи подаються копії повідомлень про реєстрацію майже з усіх фондів. Окрім того, з дня відкриття банківського рахунку можуть кошти надходити до нього, але використовувати Ви їх зможете після того, як банк повідомить (у триденний строк банки зобов’язані здійснити повідомлення),  та отримає від ДПІ повідомлення про взяття на облік рахунку у банку.
 Водночас слід подбати про наявність довідки про неприбутковість громадської організації, перш ніж починати залучати та використовувати кошти. Чому є важливими наявність довідки про статус неприбутковості? Саме ця довідка надає пільги в оподаткуванні, у тому числі це стосується перш за все такого виду джерела надходження як добровільні пожертвування, відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Тому якщо кошти надійдуть до моменту отримання такої довідки, вважається, що організація не має пільг в оподаткуванні,  на жаль, відповідно до Закону повинна сплатити із суми 25 % податку на прибуток.

 

 

 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net