Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Чи видається свідоцтво про легалізацію громадської організації, якщо громадська організація подає документи на легалізацію саме шляхом повідомлення?

 

    Відповідно до Положення про порядок легалізації об’єднань громадян, п. 7 визначено дії органів легалізації у разі легалізації шляхом реєстрації: у разі реєстрації об’єднання громадян засновникові видається свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка (додаток N 3).
   Водночас не визначено ні у Законі «Про об’єднання громадян» ні у Положенні про порядок легалізації об’єднань громадян дій щодо видачі свідоцтва чи повідомлення органів легалізації у разі легалізації громадської організації шляхом повідомлення.   Також слід вказати, що відмова у легалізації організації шляхом повідомлення про заснування законодавством не передбачена.
   У законодавстві вказується, що така  громадська організація, легалізована шляхом пові­домлення про її заснування, вноситься до книги обліку громадських організацій, що ведеться легалізуючим ор­ганом.
 Щодо легалізації шляхом повідомлення громадських організацій в органах юстиції, для них діє Наказ Міністерства юстиції «Про затвердження Порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань» від 07.12.2006 N 92/5, відповідно до пункту 16: у   разі легалізації об’єднання громадян шляхом повідомлення про його заснування відомості про об’єднання уносяться до книги обліку громадських організацій, про що засновники повідомляються відповідним листом, який підписує керівник Департаменту, керівник територіального органу юстиції.
   Таким чином, органи юстиції, керуючись цим Порядком, мають повідомити листом засновників такої громадської організації про легалізацію громадської організації шляхом повідомлення. Щодо легалізації іншими органами (виконкомами сільських, селищних, міських рад), то до їхніх дій можна застосовувати також підхід законодавства про звернення громадян, подаючи до заяви супровідний лист у вигляді звернення, відповідно кожне звернення має мати відповідь, навіть якщо спеціальне законодавство про легалізацію громадських організацій не передбачає такої відповіді чи повідомлення.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net