Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Верховна Рада думає, як захистити позичальників, банки проти

Народний депутат України Олександр Фельдман  має намір звернутися до керівників парламентських фракцій з проханням про захист інтересів позичальників банків перед банківським лобі і про підтримку відповідного законопроекту при його розгляді в парламенті.

Законопроект №4382 «Про внесення доповнень до Закону «Про банки і банківську діяльність», який припускає надання позичальникам права вимагати від банків у судах перегляду умов кредитних договорів, було внесено на розгляд парламенту депутатами від БЮТ  16 квітня 2009 року. Проте, після реєстрації в парламенті Асоціація українських банків (АУБ) закликала Верховну Раду його відхилити.
Також у повідомленні з посиланням на АУБ говориться, що парламентський Комітет з питань правової політики рекомендував ВР відхилити цей законопроект, оскільки його автори проблему неплатоспроможності позичальників пропонують вирішувати шляхом внесення змін до кредитних договорів, і, на думку президента АУБ Олександра Сугоняка, ухвалення законопроекту в такій редакції призвело б до того, що позичальник висував би свідомо нездійсненні умови реструктуризації кредитів, щоб надалі судитися з банком і ухилятися від погашення кредиту.
Проте автор законопроекту О.Фальдман заявив, що позиція банківського лобі для нього не стала несподіванкою, оскільки законопроект спрямований на захист інтересів позичальників, а не банківського капіталу.
На думку О.Фальдмана, «АУБ, відстоюючи корпоративні інтереси, згущувала фарби в оцінках цього законопроекту до такого ступеня, що може скластися враження, ніби то банки займаються «безплатною роздачею грошей», а позичальники намагаються на цьому ще і зловживати». Насправді ж, наголосив депутат, малий і середній бізнес, затиснутий банками в жорсткі лещата, хоче лише одного – щоб банки не відбирали власність у позичальників, а разом з ними шукали шляхи вирішення проблемних фінансових ситуацій.
 

Джерело: УНІАН Права Людини


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net