Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Громадські активісти навчались інструментам впливу... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Громадські активісти навчались правовим інструментам участі у вирішенні проблем місцевого значення

Більшість учасників заходу – активісти та представники громад, організацій, які працюють у селах, селищах, невеликих містечках.

У рамках навчального семінару організації та ініціативні групи дізнались про можливі інструменти, які передбачені законодавством та які вони можуть використовувати у реалізації ініціатив. Оскільки більшість громад сіл, селищ, містечок сьогодні стикаються із проблемами відсутності прозорих, відкритих механізмів управління та розпоряджання власністю територіальних громад, проблемами підзвітності та відповідальності виборних представників перед громадою, непрозорим витрачання коштів із бюджетів громад, окрема сесія була присвячена цим питанням, в тому числі, покращенню доступу до інформації про ці процеси як передумови для реалізації громадського контролю. Окремо було висвітлено особливості правового регулювання, практики застосування, переваг та недоліків використання «місцевих» інструментів (загальних зборів громадян за місцем проживання, місцевих ініціатив, громадських слухань, референдумів та ін..), а також способів захисту порушених прав організацій та громади у відносинах із місцевою владою.
Захід проводився програмою правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури у рамках проекту «Правова підтримка громадських ініціатив організацій громадського сектору, ОСББ, ініціативних груп громадян у сфері місцевого розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
 
 
Довідка.
Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури впродовж  трьох років успішно надає безкоштовні правові консультації організаціям.  У рамках програми правову допомогу отримують громадські, благодійні, релігійні організації, профспілки, ініціативні групи громадян із різних областей України у захисті та реалізації їхніх прав.
З січня 2010 року програма у рамках одного із проектів за сприяння компоненту «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» також забезпечує надання правової допомоги організаціям громадського сектору, ініціативним групам, ОСББ, громадським ініціативам та проектам у сфері місцевого розвитку та у відносинах громади з владою. Проект поширює свою діяльність на Львівську, Волинську, Івано-Франківську, Закарпатську область, передбачає як правові консультації, так і юридичне представництво (участь у судових процесах, захист інтересів у органах влади), програма – правові консультації у рамках України.
 Правовий супровід надається ініціативним групам, які беруть чи хочуть брати участь у вирішенні проблем місцевого розвитку,  громадським організаціям, благодійним організаціям, об’єднанням багатоквартирних будинків, іншим організаціям, дорадчим громадським органам при органах влади, органам самоорганізації населення, партнерським коаліціям організацій громадського сектору та мережам, громадським проектам та ініціативам у сфері місцевого розвитку, відносинах з органами влади,  громадським активістам, місцевим правозахисникам, групам мешканців громад.
 Надається весь спектр необхідної правової допомоги для громадських ініціатив у сфері місцевого розвитку – від питань легалізації ініціатив, правових аспектів налагодження діяльності до представництва та захисту прав у судах у конфліктах з органами місцевого самоврядування та державної влади. 
 Правова підтримка надається як організаціям, громадам, ініціативним групам у обласних центрах та великих містах, так і на те, щоб залучити до процесів самоорганізації та реалізації громадських ініціатив у сфері місцевого розвитку жителів у селах, селищах, невеликих містечках та районах. Працівники висловлюють подяку усім організаціям та їхнім активістам, медіа, які прочитавши інформацію про проект та програму, посприяють у поширенні інформації про можливості правової підтримки серед своїх партнерських організацій та знайомих активістів із невеликих територіальних одиниць, у яких не завжди існують повні комунікаційні можливості для донесення інформації.
Режим роботи юридичної приймальні та місце її розташування: юристи та адвокати приймальні працюють у офісі громадської організації «Центр громадської адвокатури» за адресою:
Львів, пр.Чорновола 63 оф.413 (10-00-17-00 щодня (окрім вихідних та святкових).
 Також телефони: тел.(факс) 032 2527580, 0974434233,  можна скористатись е-mail info@lawngo.net або ж на порталі www.lawngo.net є он-лайн форма.
Більше інформації про програму на її порталі – «Юрист НГО» www.lawngo.net.

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net