НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Архів новин -> Новини/2007-2012Львів потребує забезпечення максимальної прозорості і публічності у затвердженні місцевих бюджетів. 6 травня Інформаційно-правовий центр „Наше право” звернувся із відповідними офіційними листами до Львівської міської ради та Львівської обласної ради із вимогою про забезпечення максимальної прозорості і публічності у затвердженні місцевих бюджетів.
На думку експертів Центру, практика підготовки та розгляду проектів місцевих бюджетів зазвичай відбувається практично у закритому режимі, без елементарного оприлюднення самих текстів проектів локальних актів, можливостей участі членів територіальної громади у внесенні пропозицій до відповідних проектів бюджетів.
У зв’язку з недостатньою фаховою підготовкою багатьох членів постійних комісії з питань бюджету як обласної, так і міської ради, значна частина яких немає елементарної базової економічної чи фінансової освіти, експерти центру пропонують впроваджувати практику створення дорадчих органів – бюджетних громадських рад і проведення відкритих бюджетних громадських слухань.
Очевидно, що бюджетні дорадчі органи не є панацеєю у здійсненні бюджетної політики на місцевому рівні, але вони здатні суттєво покращити якість і ефективність підготовки обласного та міського бюджетів. Посадовці органів місцевого самоврядування повинні відмовитись від традиції проведення бюджетних слухань „для галочки” у вузькому колі „свояків”, а інформувати та залучати якнайширшу громадськість до бюджетотворчого процесу. Стислі строки підготовки і прийняття місцевих бюджетів не можуть бути аргументом для ущемлення права членів територіальної громади в безпосередній участі у прийнятті відповідних рішень. Вважаємо, що сухе висмикування окремих цифр чи показників місцевого бюджету, окремих загальних коментарів членів бюджетних комісій не є достатніми заходами для інформування громадськості стосовно бюджетної політики на місцевому рівні.
Разом із цим, центр звернувся до Львівської міської ради із власними пропозиціями до проекту міського бюджету. Пропозиції, зокрема, полягають у скороченні видатків на 40% та загальної чисельності на 30% наступних структурних підрозділів: управління внутрішньої політики, управління інформаційної політики та зовнішніх відносин, управління екології та благоустрою, секретаріату міської ради. Запропоновано також ліквідувати управління міжвідомчих проектів і управління зовнішньо-економічних відносин та інвестицій, передавши окремі їхні повноваження до суміжних підрозділів. Ми вважаємо, що відсутність якісних показників у діяльності цих підрозділів і паралельне дублювання управлінських функцій не сприяє ефективності функціонування міської ради.
Центр також рекомендує міським посадовцям зменшити на 60% фінансування діяльності громадських організацій через механізми соціально-культурних проектів та надання фінансової підтримки для покриття витрат на оренду приміщень. На думку центру, на даному етапі варто здійснювати такі видатки лише щодо громадських організацій, які працюють з особами із обмеженими можливостями і найбільш знедолених верств населення. Ми переконані, що довільні та випадкові критерії підтримки діяльності громадського сектору м.Львова в умовах безсистемності і корумпованості таких конкурсів, спричиняє абсолютно неефективне використання коштів міського бюджету. Прикриваючись благими намірами, міські посадовці розбазарюють як майно, так і кошти городян. Разючим прикладом таких подвійних стандартів є підтримка із коштів міського бюджету ГО „Самопоміч”.
Представники громадської організації також пропонують невідкладно розробити і прийняти рішення про механізми реалізації права членів територіальної громади у бюджетному процесі та процедуру звітування про виконання міського бюджету.
Окрім цього, Центр просить місцевих депутатів – членів бюджетних комісій обласної та міської ради оприлюднити у ЗМІ декларацій про доходи та майно за минулий рік та опублікувати на веб-сайтах місцевих рад протоколи засідань цих комісій.
e-mail: nashepravo@gmail.com тел.: 032 294 92 63
Джерело: Громадський портал Львова Версія для друку Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест Партнери та друзі
|