Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Про вказівку територіальних статусів та території діяльності громадської організації у статуті (узагальнення)

 

Статуси ГО залишаються умовно, тільки для легалізації, практично не застосовуються (лише для фінансування д-сті ГО (переважно всеукраїнських), не відомо нам і про санкції (коли ГО із місцевим статусом у Львові провела захід у Донецьку), також активно ведеться робота по їх скасуванню.
 
Більше того, існування статусів та через це обмежень для організацій (в тому числі, створення територіальних підрозділів) визнано таким, що порушує Європейську конвенцію про захист прав та основних свобод людини Європейським Судом у справі Корецький та ін. проти України.
 
Але для легалізації статуси та територія діяльності залишаються обов’язковими для визначення у статуті.
 
Відповідно до статті 9 Закону України “Про об'єднання громадян” об'єднання громадян України створю­ються і діють із всеукраїнським, місцевим та міжнарод­ним статусом.
Всеукраїнська громадська організація - це орга­нізація, діяльність якої поширюється на територію всієї України і яка має місцеві осередки у більшості її областей.
Місцева громадська організація - це організація, діяльність якої поширюється на територію відповідних адміністративно-територіальних одиниць чи регіону. Окрім того, поняття «регіон» в законодавстві не визначено, проте переважно на практиці, коли організації мають намір легалізовувати організації із поширенням діяльності на кілька областей (наприклад, у підтвердженні такого статусу виникає чимало практичних проблем).
Міжнародна громадська організація - це організація, діяльність якої поширюється на територію України і хоча б однієї іншої держави.
Дуже часто виникають проблеми із визначенням території діяльності організації у статуті. Зокрема, вказують, що громадська організація, яка поширює діяльність на район – це організація із районним статусом, область – обласна чи із обласним статусом, що не наражається на відмову у легалізації. Статусів «обласний», «районний», «сільський», «міський» немає, статус для них усіх – місцевий. Водночас територія діяльності – територія села «X», територія міста «Х», територія області «Х». Саме на це варто звернути увагу при формулюванні положень статуту.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net