Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Про врахування у статуті положень, які впливають на реєстрацію громадської організації як неприбуткової

 

Практика застосування законодавства про неприбутковість складається таким чином, що органи податкової при внесенні у Реєстр неприбуткових організацій перевіряють наявність «певних» положень у статуті організації щодо неприбутковості.
 
 Відповідно до п.2.2. Наказу ДПА №232 від 11.07.1997 р. «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ», організація подає заяву за формою №1РН та копію статутних і установчих документів.
 
У роз’ясненнях ДПА вказується, що у статуті організація має передбачити положення, які є у Законі «Про оподаткування прибутку підприємств».
Зокрема, це такі положення:
Кошти та інше майно організації не підлягають розподілу між її членами та не можуть використовуватися для вигоди будь-якого  окремого  члена такої організації, її посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи) і використовуються для виконання статутних завдань або на благодійні цілі.
У разі ліквідації організації її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
 
Окремо слід звернути увагу на те, що Закон «Про обєднання громадян» і «Про оподаткування прибутку підприємств» містить різні підходи.
Див. також Як бути, коли ДПА відмовляє у реєстрації ГО як неприбуткової, коли формулювання у статуті викладене як у ЗУ «Про об’єднання громадян»?
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net