Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Посібник «Об’єднання громад» Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Час зробити крок до участі в установчих зборах громадських рад при ОВВ

Вже п’ять обласних державних адміністрацій та чотири центральні органи виконавчої влади оголосили дати проведення установчих зборів для виборів громадських рад. Наприкінці грудня – у січні проведуть збори Вінницька, Київська, Херсонська, Миколаївська та Волинська ОДА, Міністерство культури і туризму, Міністерстві з питань житлово-комунального господарства, Державний комітет телебачення та радіомовлення, і Державна комісія з регулювання ринку фінансових послуг. Прийом документів для участі в установчих зборах при цих ОВВ вже ведеться.

Тож радимо інститутам громадянського суспільства (ІГС) подавати необхідні документи для участі в установчих зборах громадських рад при даних органах виконавчої влади (ОВВ).

Нагадуємо, що 3 листопада 2010 р. КМУ постановою №996 ухвалив новий порядок створення громадських рад та проведення консультацій з громадськістю. Склад громадських рад буде формуватися не за наказом міністра, а самими інститутами громадянського суспільства. Саме на установчих зборах ІГС зможуть обрати шляхом відкритого рейтингового голосування склад громадської ради, який буде діяти 2 роки.

Команда проекту “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” розробила для Вас зразки документів, необхідних для участі в установчих зборах по обранню нового складу громадських рад при ОВВ:

•    приклад заяви щодо участі інституту громадянського суспільства в установчих зборах по обранню нового складу громадської ради при ОВВ;
•    приклад рішення керівного органу ІГС про делегування представника для участі в установчих зборах;
•    приклад біографічної довідки уповноваженого представника ІГС на участь в установчих зборах з обрання складу громадської ради;
•    приклад бланку з інформацією про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

Заповнені документи (якщо ініціативні групи при “Ваших” ОВВ не пропонують інших) разом з копіями документів, що підтверджують легалізацію Вашого ІГС, слід зареєструвати в уповноваженого представника ініціативної групи по підготовці установчих зборів, або у відповідальної особи ОВВ, яка координує створення громадської ради, або зареєструвати безпосередньо у ОВВ. Про точний порядок реєстрації документів слід дізнатися у відповідному підрозділі ОВВ.

Якщо ОВВ, в громадську раду при якому є бажання потрапити, ще не оголосив про установчі збори громадської ради, слід сконтактувати з відповідальною особою підрозділу ОВВ, який координує створення громадської ради, та дізнатись чи вже створена ініціативна робоча група з підготовки установчих зборів, ініціювати її створення, або увійти до цієї групи. Щоб увійти до ініціативної групи надішліть відповідну заяву до ОВВ.

Ці та інші матеріали доступні за посиланням – http://gromrady.org.ua/materialy/dlya-ohs

Контактуйте також з нашими громадськими консультантами та телефонуйте на нашу “гарячу лінію” – (044) 592 98 31 (Михайло Лебедь)

Успіхів!

Команда проекту

Нагадуємо, що проект “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади”, який здійснюється за за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, має на меті сприяти проведенню чесних та прозорих виборів до громадських рад при органах виконавчої влади відповідно до нового порядку, затвердженого постановою КМУ “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” № 996 від 3 листопада 2010 року. Для інститутів громадянського суспільства у проекті передбачено:
•    інформаційний бюлетень із викладом прав і обов’язків громадської ради, порядку її роботи і створення, а також алгоритму залучення до її складу;
•    “гарячу лінію” для консультацій щодо захисту права на участь в громадській раді;
•    приклади документів, які ОГС мають подати для участі в роботі установчих зборів громадських рад.

Крім того, ІГС можуть співпрацювати з консультантами для кожного із органів виконавчої влади, які супроводжуватимуть процес створення громадської ради. Консультанти вже закріплені за 20 міністерствами, майже за усіма обласними державними адміністраціям, КМДА, СМДА та Радою Міністрів АРК.

Команда проекту: Український незалежний центр політичних досліджень; Фундація регіональних ініціатив; Творче об’єднання “ТОРО”; Львівська обласна організація Громадянської мережі “ОПОРА”; Творчий центр ТЦК; Одеський суспільний інститут соціальних технологій; Донецька обласна організація Комітету виборців України; Центр громадської адвокатури (м. Львів); ГО “Нова генерація” (м. Херсон); Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики; Інформаційно-правовий центр “Наше право”; Громадська організація “Філософія серця”; Сумський обласний комітет молодіжних організацій.

Якщо маєте питання – телефонуйте на нашу “гарячу лінію” – (044) 592 98 31 (Михайло Лебедь)


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net