Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Громадські активісти навчались інструментам впливу... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

У Львові обговорили проблеми медико-соціальної експертизи

 

9 грудня 2010 р. у Львові відбувся круглий стіл на тему «Проблеми медико-соціальної експертизи».
У круглому столі взяли участь представники різних неурядових організацій, зокрема, Львівської обласної асоціації інвалідів, Центру громадської адвокатури, районних товариств інвалідів Львівщини, Дрогобицького центру реабілітації інвалідів, інших соціальних організацій.
Під час круглого столу обговорили проблемні питання проходження медико-соціальної експертизи, новації законодавства у цій сфері, проблеми реабілітації інвалідів, а також проблеми доступності інвалідів до медичних та інших установ. Круглий стіл відбувся в рамках проекту «Центр з надання правової допомоги при вирішенні конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», що реалізується Центром громадської адвокатури спільно з Львівською обласною асоціацією інвалідів за фінансової підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду Відродження.
Як зазначила голова Жовківського товариства інвалідів Оксана Кіяновська, «порядок проходження медико-соціальної експертизи зазвичай є не зовсім відомим для особи, що подає документи для встановлення певної групи інвалідності, що, у свою чергу зумовлює необхідність проведення просвітницької діяльності серед цієї цільової групи». У зв’язку з цим, учасники круглого столу відзначили позитивні зрушення щодо інформування громадян про медико-соціальну експертизу, про порядок огляду комісією, про підстави присвоєння певної групи інвалідності, які стали можливими завдяки розміщенню двох інформаційних стендів в приміщенні, де засідають обласні медико-соціальні експертні комісії, в приміщенні управління соціального захисту населення та в приміщенні пенсійного фонду. Кіяновська О. також звернула увагу на те, що завдяки інформуванню понад 500 осіб отримали інформаційні матеріали зі стендів, а ще більша кількість громадян мала змогу безпосередньо біля стендів ознайомитися з інформацією про проходження медико-соціальної експертизи та її правові наслідки.
Оксана Коваль (Центр громадської адвокатури) звернула увагу на підвищення активності інвалідів щодо реалізації та захисту прав як у сфері медичного забезпечення загалом, так і у взаємовідносинах з медичними закладами. «Впродовж останніх кількох місяців до Центру громадської адвокатури зверталися громадяни не тільки з Львівщини, а й з інших регіонів України (Дніпропетровськ, Кіровоград, Тернопіль, Кривий Ріг та ін.), які консультувалися щодо особливостей проходження медичного огляду медико-соціальними експертними комісіями, а також щодо порядку оскарження рішень, прийнятих цими комісіями», - вказала юрист.
Марія Білик (Пустомитівська районна асоціація інвалідів) відзначила роль інформаційного компоненту у просвітництві громадян про їх права у взаємовідносинах з медико-соціальними експертними комісіями. Зокрема, всеукраїнський тижневик (газета) для інвалідів «Благовіст» впродовж року публікував правові консультації для громадян щодо проходження медико-соціальної експертизи, також в ній містилася інформація про діяльність приймальні, де можна отримати правову консультацію з вищезазначених питань, чим скористалося чимало інвалідів.
Учасники круглого столу відзначили необхідність покращення умов доступності інвалідів до закладів, де працюють медико-соціальні експертні комісії. Зокрема, Леонід Тарасенко (Центр громадської адвокатури) розповів, що за результатами моніторингу медичних закладів Львова було встановлено, що медико-соціальні експертні комісії засідають в тих приміщеннях, які виділені їм органами охорони здоров’я або головними лікарями поліклінік. При цьому ці приміщення зазвичай розташовані не на першому поверсі будівлі, і дістатися туди інвалідам надзвичайно складно. «Не слід очікувати повторення випадку, який мав місце в іншій області, коли медичний огляд інваліда МСЕКом проводився на сходах поліклініки, а варто попередити такі випадки», - наголосив Тарасенко Л.
Важливим питанням для обговорення стала також проблема реабілітації інвалідів. Учасники заходу відзначили наявність достатньої законодавчої бази для проведення реабілітаційних закладів, проте відсутність коштів у бюджеті зумовлює суттєві труднощі щодо фінансування процесу реабілітації інвалідів.
Як розповіла  Тетяна Глейзерова (Львівська обласна асоціація інвалідів), на Львівщині розробляється Комплексна програма реабілітації інвалідів на 2011-2014 рр., що стало результатом співпраці Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної асоціації інвалідів. Ця програма передбачає ряд заходів щодо реабілітації інвалідів та їх фінансування з бюджету області. «Важливим є те, що влада починає не тільки розуміти потребу інвалідів в реабілітації, а намагається долучитися до фінансування цього процесу в межах наявних можливостей», - додала Глейзерова Т.
Загалом учасники круглого столу констатували необхідність подальшого консультування громадян по проблемних питаннях, пов’язаних з проходженням медико-соціальної експертизи, необхідність проведення інформаційних кампаній з цього приводу. Також особливу увагу слід звернути на покращення доступності інвалідів до будь-яких закладів, в першу чергу – медичних, і на потребу реального впровадження заходів Комплексної програми реабілітації інвалідів на наступні роки.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net