Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Громадські активісти навчались інструментам впливу... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

У місцевих територіальних громад відберуть землю?

Президент України  хоче передати повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів від органів місцевого самоврядування до відповідних органів виконавчої влади.

Така вказівка міститься в дорученні Президента, текст якої має в розпорядженні агентство УНІАН.

З цією метою президент доручив розробити та подати до Адміністрації Президента України законопроект щодо внесення змін до пункту 12 Земельного кодексу України.

Як зазначила в коментарі УНІАН юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Тернополі Ольга Кушнерик, це "дуже тривожне доручення".

За словами експерта, ще за часів правління Леоніда Кучми було прийнято Закон України "Про розмежування земель державної та комунальної власності", відповідно до якого землі у межах населеного пункту та землі запасу за межами населеного пункту належать територіальній громаді, тобто є комунальною власністю.

Як зауважила О.Кушнерик, з того часу реального розмежування так і не відбулося. "Перехідними положеннями до Земельного кодексу визначено, що до часу розмежування землями у межах населеного пункту розпоряджаються органи місцевого самоврядування, за межами населеного пункту - органи виконавчої влади. На практиці це вилилося у таке: райдержадміністрації роздають "своїм" у межах безоплатної приватизації споконвічні селянські землі, причому без відома та згоди сільських рад", - сказала експерт.

На її думку, у такий спосіб "села втрачають землі запасу", які відповідно до Закону України  "Про розмежування земель державної та комунальної власності" є комунальною власністю.

"Як буде тепер? Очевидно, що доручення  у частині розмежування земель (термін червень 2011р) є декларацією намірів, бо за такий час землі неможливо розмежувати, на це потрібно дуже багато грошей. А з року в рік Держкомзем отримує під розмежування символічні суми", - сказала О.Кушнерик.

На думку експерта, "йдеться про непомірні апетити влади - прибрання до рук земель громад на дуже тривалий та невизначений термін". "Коли ж настане розмежування, села залишаться і без клаптя вільної землі, необхідної для розвитку, майбутнього села", - вважає О.Кушнерик.

Джерело: УНІАН Права Людини


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net