НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Архів новин -> Новини/2007-2012Україна безвідповідальна перед Європейським Судом 28 січня офіційно стартував новий юридичний рік в Європейському Суді з прав людини (ЄСПЛ). Які його перспективи і які підсумки попереднього року? З цієї нагоди на пленарній сесії ПАРЄ депутати обговорили стан справ і прийняли резолюцію щодо виконання рішень ЄСПЛ.
Згідно зі статистикою Європейського суду, справи проти України за підсумками попереднього року становлять 7,5% від усіх справ в процесі розгляду – це четверте місце з 47. Окрім того нашу країну неодноразово цитували у зв’язку з суттєвими системними недоліками, що призводять до частих порушень Європейської Конвенції з прав людини. Тут і надмірна тривалість процедури, і хронічне невиконання судових рішень національних судових інстанцій, і нелегальне затримання або надмірна тривалість досудового утримання під вартою.
Болгарія, Греція, Італія, Молдова, Польща, Румунія, Росія, Туреччина і Україна – 9 країн-учасниць Конвенції – відзначилася системними недоліками і невиконанням рішень Європейського суду з прав людини.
У своєму звіті комісія з юридичних питань і з питань прав людини ПАРЄ зосередилася на вище згаданих 9 країнах зі значними структурними проблемами, які призводять до порушень прав людини. Комісія рекомендує кожній країні докладати зусиль для виконання рішень ЄСПЛ, зокрема через дієвий парламентський контроль.
В резолюції зазначається, що Україна повинна «в терміновому порядку прийняти глобальну стратегію з метою виправлення ситуації з невиконання численних рішень внутрішньої юстиції, в той час як Комітет Міністрів здійснював реальний тиск у цьому напрямку, і впровадити внутрішні засоби правового захисту у відповідь на пілотне рішення "Юрій Миколайович Іванов проти України". Україна також повинна прискорити внутрішню судову процедуру, реформувати карну процедуру, щоби гарантувати незалежність і неупередженість суддів. Крім того, необхідні заходи з боротьби зі зловживаннями застосуванням сили, вчиненими службовцями міліції, та забезпечити ефективне розслідування у випадку заяв про такі зловживання. Тривала безкарність осіб, які замовили і організували вбивство журналіста Ґонґадзе (рішення ЄСПЛ у справі "Гонґадзе проти України" від 8 лютого 2006 р.) і далі викликає занепокоєння».
Вирішення цього питання принципове не лише з позиції престижу країни на європейській арені, але й для розвантаження Європейського суду та для його ефективної роботи в майбутньому. Адже, допоки Україна не виправить прогалини у власному законодавстві, у своїй судовій системі, доти її громадяни надсилатимуть подібні скарги. А це блокує роботу Євросуду, роль якого не лише призначати грошове відшкодування громадянам, права яких порушили, але й сприяти поліпшенню національного законодавства в країнах, розвивати та гармонізувати європейське судочинство, знаходити правові відповіді на важливі виклики сьогодення, серед яких проблеми, пов’язані з міграційними потоками, проханням притулку, проблеми меншин, а також взаємодії між релігіями, владою і суспільством.
На зустрічі з журналістами президент ЄСПЛ Жан-Поль Коста ще раз наголосив на тому, як важливо для ефективної роботи суду, для його майбутнього, а також для самих країн-учасниць Конвенції, вжити заходів з виконання судових рішень та запровадити ефективні внутрішні засоби правового захисту. «Взаємовідповідальність» - це ключове слово Інтерлакенського процесу, метою якого було реформувати Європейський суд. Як зазначив Ж-П.Коста, суд повинен бути якомога більш педагогічним у своїх рішеннях, щоб надати змогу країнам виправити ту чи іншу прогалину. Адже повторювані справи жодної іншої додаткової вартості не матимуть.
Джерело : Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадський простір
Версія для друку Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест Партнери та друзі
|