Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Посібник «Об’єднання громад» Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Президент підписав закон про доступ до публічної інформації

 

Сьогодні Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про доступ до публічної інформації". Як передає кореспондент 

ІМК
, про це повідомив представник глави держави у Верховній Раді, член фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко.

Крім того, за його словами, В.Янукович підписав зміни до "Закону про інформацію".

Ю.Мірошніченко наголосив, що розв’язання проблеми про доступ громадян до інформації було б неможливе без "особистої безпосередньої, принципової позиції Президента України".

"Було створено робочу групу, де об’єднали свої зусилля фахівці Адміністрації Президента, секретаріату Верховної Ради, журналістського співтовариства, Комітету ВР з питань свободи слова і інформації. Було доопрацьовано ці два закони, і сьогодні вони стали офіційно нормативно-правовими актами, які будуть регулювати суспільні відносини", - зазначив представник Президента у ВР.

Політик також підкреслив, що підписані закони є революційними за змістом, вони дають можливість кожному громадянину, представнику громадськості , представнику ЗМІ в найкоротший термін, а це до 5 днів, отримати відповідь на інформаційний запит.

"Якщо йтиметься про надзвичайні ситуації, то протягом 48 годин можна буде отримати таку інформацію. Ці закони стали дієвим механізмом для забезпечення реальної демократії, коли громадяни України зможуть контролювати владу. Коли всі, без вийнятку, рішення, які не підлягають таким грифам, як "конфіденційно" або "таємно", коли це не є службова інформація, коли вони є офіційним рішенням публічних інститутів влади, стають доступними для всього українського суспільства", - сказав Ю.Мірошніченко.

Нагадаємо, ВР ухвалила законопроект про доступ до публічної інформації 13 січня. Як повідомляв ІМК, ПАРЄ привітала Україну з ухваленням законів про доступ до публічної інформації.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net