Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

У "Регіонах" думають заборонити іноземцям фінансувати "підготовку революцій"

У Партії регіонів приступили до розробки законопроекту, який покликаний забезпечити контроль за фінансуванням громадських організацій в Україні.

Як пише "Комерсант-Україна", "регіонали" хочуть передбачити в ньому норму про те, що такі організації можуть існувати лише за кошти українських громадян.

Як розповіло газеті джерело у фракції Партії регіонів, ідея підготувати проект закону, який встановлює контроль над фінансуванням українських громадських організацій іноземними донорами, виникла в керівництві партії два тижні тому, а вже на початку цього тижня питання обговорювалося на закритому засіданні фракції.

Нещодавно голова фракції Олександр Єфремов заявив, що "зовнішні інвестори", одним із яких нібито є американський фінансист Джордж Сорос, виділили кошти на підготовку людей для реалізації в Україні проектів "за варіантом Північної Африки".

Заступник голови фракції ПР Вадим Колесниченко підтвердив, що в Партії регіонів готові обмежити умови фінансування громадських організацій.

"Ми створили неформальну робочу групу, яка працюватиме над цим питанням. Ми з Єфремовим обговорювали цю тему й зараз готуємо варіанти вирішення наявної проблеми. А вона полягає в тому, що ми повинні чітко знати, на які цілі витрачаються гроші іноземних держав на території нашої країни", - заявив він.

За словами Колесніченка, у законопроекті в першу чергу необхідно буде передбачити врегулювання порядку отримання грантів громадськими організаціями.

"Завдання поставлено: ми повинні чітко реагувати на питання боротьби з екстремізмом і діяльність, спрямовану проти чинної влади. Якщо гроші йдуть на благодійність, вони повинні йти на благодійність або на інші демократичні інституції, а не на підготовку революцій", - заявив він.

Колесніченко зазначив, що при розробці законопроекту в Партії регіонів урахують досвід країн Євросоюзу та Росії.

У Партії регіонів розглядається варіант, відповідно до якого фінансувати діяльність організацій зможуть тільки громадяни України.

"У деяких країнах громадські організації фінансуються винятково громадянами своєї країни, оскільки найчастіше є спокуса для іноземних держав і фондів спрацювати за таким принципом: хто замовляє музику, той вибачте, дівчину й танцює", - заявила Олена Бондаренко.

Проте вона наголосила, що це не єдиний обговорюваний варіант фінансування й до підсумків дискусії з цього питання "ще далеко".

Зараз діяльність громадських організацій в Україні регулюється законом "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 року. Згідно зі ст. 22 закону, лише політичні партії не мають права отримувати гроші від іноземних держав, міжнародних організацій та іноземних громадян

УП


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net