Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Інваліди Львівщини покращили свої правові знання

2 вересня 2011р. у місті Львові відбувся тренінг для інвалідів Львівщини на тему «Інтеграція інвалідів в суспільство - важливе завдання громадських організацій». В заході взяли участь представники районних товариств інвалідів Львівщини. Тренінг відбувся в рамках проекту «Правова допомога та просвіта для вразливих верств населення», що реалізується Центром громадсокї адвокатури за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). Партнером заходу була Львівська обласна асоціація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Під час тренінгу учасники розглянули наступні питання: забезпечення органами влади Львівщини, інвалідам загалом, дітям інвалідам та молодим людям з інвалідністю зокрема, всіх прав людини та основоположних свобод нарівні із здоровими; допомога людям з інвалідністю у підготовці до самостійного життя і праці, забезпечення умов для їх соціально - психологічної адаптації та реабілітації; правовий захист молодих інвалідів у відповідності з вимогами Конвенції ООН про права інвалідів; роль неурядових організацій у вирішенні проблем адаптації людей з інвалідністю у суспільне середовище та ін.
Також під час тренінгу учасники мали можливість отримати правові консультації щодо порядку проходження медико-соціальної експертизи, присвоєння певної групи інвалідності, порядку проходження процесу реабілітації та ролі органів влади у цьому процесі та ін.
Також під час тренінгу учасники мали можливість отримати інформаційні матеріали (буклети) щодо оформлення спадщини, отримання соціальних допомог, укладення договорів, в тому числі дарування, довічного утримання, кредиту, щодо виконання судових рішень, отримання аліментів, оформлення права власності на землю, правил добросусідства, щодо прав споживачів комунальних послуг, невиплати заробітної плати, приватизації земельних ділянок, виїзду закордон тощо. Крім того, під час заходу були розповсюджена інформаційна газета «Правовий консультант», в якій містилися право просвітницька інформація для громадян. Загалом під час заходу було розповсюджено понад 120 примірників газети та понад 90 буклетів з правовими консультаціями.
Учасники відзначили важливість проведення таких заходів, які сприяють посиленню правових знань людей з обмеженими фізичними можливостями та дають їм змогу безоплатно покращувати свої правові знання в найбільш необхідних сферах суспільного життя.
Учасники семінару теж звернули увагу на те, що така діяльність повинна носити систематичний характер, оскільки інваліди практично позбавлено можливості отримати кваліфіковану правову допомогу.
 
Оксана Коваль,
Центр громадської адвокатури

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net