Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Законопроекту «Про громадські організації» загрожує… смерть

Законопроект «Про громадські організації» №7262-1 має бути повністю переписаний. Про це у ході першого засідання робочої групи Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування ВРУ з питань закону про ГО заявив голова робочої групи, народний депутат Юрій Ключковський.

За його словами, необхідно спочатку створити закон «Про неурядові організації», який декларативно буде регулювати всі інститути громадянського суспільства, і лише потім почати готувати закон «Про громадські організації».

Цікаво, що з 29 членів робочої групи Комітету тільки два представляють громадські організації: Олександр Вінніков (Мережа розвитку європейського права) та Микола Слюсаревський (Центр комерційного права). Тобто закон про ГО вкотре будуть писати не громадські діячі, а чиновники. При цьому список членів робочої групи був сформований Ю.Ключковським. Як відомо, він не вперше гальмує корисні для громадянського суспільства законопроекти. Так, раніше він виступав проти проекту закону №0961  «Про непідприємницькі організації» (реєстр. від 14.05.2002).

Як зазначив Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, таким чином Ю.Ключковський фактично пропонує порушити регламент Верховної Ради: замість того, щоб розглядати внесені депутатами до другого читання поправки до законопроекту, планується писати новий непотрібний для громадян закон.

Наголошуємо, що пропозиція Ю.Ключковського несе величезний ризик для документу: представники органів виконавчої влади перепишуть всі позитивні новації законопроекту, знівелюють їх і повернуть фактично до сьогоднішнього негативного стану. Тому громадські організації мають тримати руку на пульсі подій навколо цього законопроекту.

Закликаємо громадські організації написати лист голові Комітету Олександру Омельченку на підтримку тих позитивних норм, які є в законопроекті «Про громадські організації» №7262-1, та вимогою відкритого та прозорого розгляду його в Комітеті з залученням громадських організацій. Контактні дані: e-mail – Omelchenko.Oleksandr@rada.gov.ua, факс – (044) 255-33-07.

Нагадаємо, що проект закону «Про громадські організації» №7262-1 був ухвалений парламентом у першому читанні 17 травня 2011 року. Законопроект розроблений партнерством громадських організацій – Мережею розвитку європейського права, Центром громадської адвокатури, УНЦПД та ін. – у зв’язку з необхідністю лібералізувати процедури реалізації права на свободу об’єднання.

Джерело:http://gromzakon.org.ua/?p=1838


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net