Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Українське законодавство порушує близько 40% європейських стандартів щодо НУО

 

Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк готовий провести комітетські слухання щодо відповідності українського законодавства для неурядових організацій європейським стандартам. Про це він заявив у ході зустрічі голови представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейра з представниками українських неурядових організацій, членами Української національної платформи форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.
 
Головним європейським документом щодо регулювання діяльності громадських організацій є Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам про правовий статус неурядових організацій в Європі.
 
«Українське законодавство порушує близько 40% цих стандартів і на сьогодні є вкрай несприятливим для розвитку громадянського суспільства», - зазначив під час заходу Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.
 
Учасники зустрічі неодноразово наголосили на важливості залучення неурядових організацій до процесу планування та здійснення реформ в Україні та реалізації заходів Європейської інтеграції. Зокрема, було порушено питання щодо гальмування ухвалення законопроекту «Про громадські організації» №7262-1 в Комітеті ВРУ з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.
 
Нагадаємо, що ще 2008 року Європейський суд з прав людини визнав Закон України «Про об’єднання громадян» недемократичним і таким, що суперечить Європейській конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У 2010 році Рада Європи ухвалила резолюцію «Про функціонування демократичних інститутів в Україні», де закликала українську владу ухвалити новий закон «Про громадські організації». Законопроект «Про громадські організації» №7262-1 відповідає рішенню ЄС з прав людини «Корецький та інші проти України» та Рекомендації Ради Європи щодо статусу НУО.
 
УНЦПД

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net