Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

В Україні є понад 18 млн. пільговиків за соціальною ознакою

Ці дані оприлюднені державою. Кількість пільговиків зростає щороку, оскільки збільшується кількість пенсіонерів за віком. При наданні пільг не враховується індивідуальний підхід, так звана «адресність», що зумовлює витрачання зайвих мільярдів гривень на так звані «соціальні потреби».

Щороку парламент зупиняє окремі законодавчі положення щодо надання пільг окремим категоріям громадян, а 2011 року - взагалі пішов ще далі і 09.09.2011р. прийняв за основу проект Закону України про гарантії держави щодо виконання судових рішень, яким передбачено надання повноважень Кабінету Міністрів України щодо встановлення порядку і розміру пільг та соціальних виплат багатьом категоріям соціально-незахищених верств населення. Влада забуває, що за даних обставин в державі пільги, компенсації та соціальні гарантії є додатком до основних джерел існування і спрямовані на реалізацію конституційного права кожного громадянина на достатній життєвий рівень.
Також держава вже впродовж багатьох років створює ілюзію реалізації продуманої соціальної політики, спрямованої на реформування пільг. Водночас жодних осмислених дій в цьому напрямку не відбувається: різні гілки влади діють не узгоджено. В результаті відбувається неефективне витрачання бюджетних коштів на фінансування пільг, а наявність завищених норм споживання для пільговиків і неефективний облік наданих пільгових послуг цьому неабияк додатково сприяють.
Задекларований владою мораторій на встановлення нових пільг залишається декларацією, оскільки впродовж останніх років у Верховній Раді України зареєстровано понад 20 законопроектів щодо встановлення нових пільг, тому скорочення переліку пільг не відбувається взагалі.
Слід зауважити, що в Україні громадськість не залучається до обговорення процесу реформування пільг, хоча влада декларує цілком протилежне.
Тому діюча система пільг не забезпечує надання соціальної допомоги бідним верствам населення, а є непосильним тягарем для державного бюджету. Влада намагається приховано реформувати ці пільги, однак відсутність продуманої державної соціальної політики цьому не сприяє.
Детальніше про це можна дізнатися з брошури Правда і Міфи про реформування пільг в Україні, яке видано Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Сприяння громадськості впровадженню принципу соціальної справедливості в державній політиці в соціальній сфері».
 
Леонід Тарасенко
Центр громадської адвокатури
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net