Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

При включенні до Реєстру неприбуткових установ ОСН стикаються із проблемами, бо не згадуються у Податковому кодексі в переліку неприбуткових

 

Рішення про внесення в Реєстр неприбуткових організацій (установ) є важливим для діяльності зареєстрованого органу самоорганізації населення. Інакше усі доходи ОСН оподатковуються податком на прибуток. Тому  установи і організації, які займаються некомерційною діяльністю, прагнуть її отримати, щоб легально і повноцінно працювати.
У Податковому кодексі не передбачено ОСН як окрему організацію (установу), що може бути включена до Реєстру неприбуткових організацій, та користуватись пільгами з податку на прибуток.
Із ситуації на практиці знаходять такі виходи: ОСН можуть вноситись до Реєстру неприбуткових організацій (установ) як організації (установи), створені органами місцевого самоврядування та які утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів (п. «а» ст.157.1 Податкового кодексу), інколи як громадські організації (п. «б» ст.157.1), рідше - як інші, ніж визначені в підпункті "б", юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів (п. «г» ст.157.1).
 За своїми ознаками вони не можуть належати до громадських організацій, проте якщо ОСН включаються за кодом  неприбутковості, що застосовуються для громадських організацій («0006»), це не найгірший варіант для ОСН. Включення за іншими ознаками несе ряд обмежень (за п. «а» ст.157.1. потрібний рахунок у казначействі, обов’язкове фінансування за рахунок бюджетних коштів; п. «г» ст.157.1. містить обмежений перелік доходів та вимоги  їхнього використання, а також в ЗУ «Про органи самоорганізації населення» немає норми, яка б гарантувала застосування цього пункту).
За своєю природою органи самоорганізації населення є неприбутковими, тому можуть «претендувати» на окреме визначення у переліку ст.157.1. Податкового кодексу.   
Виходячи із потреби сприяння розвитку ОСН та зміцнення їхньої фінансово-матеріальної основи, експертами програми правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури та ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» підготовлені законопроектні пропозиції та обґрунтування потреби окремого «визнання» ОСН в законах України, в тому числі податковому.
 
      Читайте також статтю «Включення ОСН до Реєстру неприбуткових організацій (установ): практика та проект змін до Податкового кодексу» (http://www.lawngo.net/index.php?itemid=1836)
 
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net