Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Малозабезпечені сільські мешканці отримали правову допомогу

23.10.2011р. в с.Лагодів Перемишлянського району на Львівщині відбувся семінар-тренінг для громадян щодо покращення правових знань в певних сферах суспільного життя. Захід відбувався в рамках проекту «Правова допомога та просвіта для вразливих верств населення», що реалізується Центром громадської адвокатури за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). Сприяння у проведенні заходу було надано Лагодівською сільською радою та Лагодівським сільським головою. На тренінгу були присутні малозабезпечені мешканці с.Лагодів, в тому числі інваліди, представники неурядових організацій (благодійного фонду «Блаженного Климентія Шептицького», благодійної організації «Паросток»), а також представники сільської та обласної рад. Загалом було близько 50 присутніх. Під час тренінгу громадяни мали можливість дізнатися про порядок приватизації земельних ділянок, про розпорядження земельними паями, про порядок звернення до суду за захистом своїх прав, про заміну державних актів про право власності на землю старого зразка на новий, про порядок та розміри соціальних доплат окремим категоріям громадян, про новації в законодавстві щодо пенсійної реформи, про започаткування власної справи, про окремі положення трудового законодавства (порядок прийняття на роботу, зміна умов праці, порядок звільнення тощо) та ін.

Також було надано понад 30 індивідуальних правових консультацій з різної тематики, особливо громадян цікавили соціальні доплати, порядок їх отримання, оформлення прав на нерухомість, оформлення спадщини та доступ до правосуддя.

Як відзначив Лагодівський сільський голова Володимир Мишолівський, «громадяни потребують правової допомоги, але не завжди за нею звертаються з певних причин, інколи об’єктивних. В селах фактично немає правників, які могли б проконсультувати мешканців в разі такої необхідності. Водночас і самі громадяни інколи бояться звернутися за правовою допомогою, навіть безоплатною, оскільки вони не вірять у кінцевий позитивний для них результат».

На необхідність проведення таких заходів звернув увагу і Леонід Тарасенко (Центр громадської адвокатури), який відзначив посилення активності сільського населення у бажанні реалізовувати та захищати свої права. «Більшість сільського населення вважає себе малозабезпеченими, оскільки змушено існувати на місячний дохід менше 1000 грн. на особу, тобто фактично їх доходи – нижче мінімальної заробітної плати. Тому вони не можуть собі дозволити звернутися до юриста за правовою консультацією, що робить особливо актуальною діяльність безкоштовних правових приймалень для сільських мешканців», - додав він.

Також під час заходу було розповсюджено понад 100 примірників газети «Правовий консультант для громадян», в якій містилися важливі правові консультації з різної тематики, а також буклети про діяльність безкоштовної правової приймальні Центру громадської адвокатури для сільського населення.

 

Надія Зелінська,

Центр громадської адвокатури

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net