Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ ПРОГРАМИ

Посібники програми щодо держреєстрації та легалізації організацій

Шановні друзі!

 

 
   У 2008 році програмою правової підтримки організацій громадського сектору було підготовлено посібник «Державна реєстрація громадських організацій, благодійних, релігійних організацій, профспілок: від А до Я», який став  повноцін­ним довідником реєстрації громадських організацій, релігій­них організацій, профспілок, благодійних організацій в Украї­ні, в якому роз'яснювались усі особливості складного і суперечливого законодавства про реєстрацію.
   Новий практичний посібник «Легалізація та держреєстрація громадських, благодійних організацій, інших організацій у сфері місцевого розвитку»  у частині процедур реєстрації благодійних та громадських організацій доповнений та змінений із врахуванням нових положень законодавства, а також підходів у практиці, враховуючи дворічну роботу програми правової підтримки неурядових організацій Центру громадської адвокатури, надання правових консультації, складання документів на реєстрацію організацій, іншого правового супроводу громадських ініціатив.
   На відміну від попереднього видання, підготовлений посібник стосується процедур реєстрації організацій у сфері місцевого розвитку, зокрема, громадських організацій, благодійних організацій, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, органів самоорганізації населення.
    У ньому описуються процедури реєстрації, типові питання та проблеми, подаються зразки документів для легалізації та реєстрації цих інститутів громадського суспільства як організацій та юридичних осіб. Враховуючи об’єм документів на реєстрацію, кількість спірних питань, які виникають під час реєстрації та які частково вміщені у посібнику, організаціям громадського сектору та відповідальним органам влади варто задумуватись над  суттєвими змінами до законодавства про реєстрацію. Тим паче, що існує уже встановлене Європейським Судом з прав людини порушення Україною статті 11 Євроконвенції про права людини, визнано процедури реєстрації організацій такими, що порушують право на об’єднання.
 Враховуючи мінливість змін у практиці застосування, радимо перевіряти відсутність змін до посібника та зразків документів на порталі «Юрист НГО» www.lawngo.net (в електронну версію будуть вноситись актуальні зміни у разі зміни законодавства)
 Також програма правової підтримки НУО надає необхідні консультації та правовий супровід з цього та інших питань. Контакти приймальні можна знайти на веб-сайті.
 Автори та укладачі висловлюють подяку програмі «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», за підтримки якої підготовлено та видано посібник. Також дякуємо представникам неурядових організацій, які долучились до обговорення та покращення формату та змісту видання.
 Бажаємо, щоб усі Ваші громадські ініціативи були успішними!
 
Електронна версія посібника є доступною для користування для будь-кого. ЇЇ можна завантажити із порталу "Юрист НГО" або надіслати запит на скриньку програми info@lawngo.net
 
Просимо взяти до уваги.
Автори та організація, які підготували посібник, надають право користування посібником для власних потреб отримувача, право надавати користуватись для власних потреб членам його організації та партнерських організацій. Проте забороняється відповідно до авторського права  передруковувати, відтворювати та поширювати іншим способом без письмової згоди авторів (за винятком повної електронної версії із дотриманням нижчевикладених вимог розміщення)
Якщо Ви маєте намір розмістити на власному веб-сайті, обов'язковою вимогою є те, щоб посібник завантажувався із порталу "Юрист НГО" (для цього потрібно вставити посилання, із нього може проводитись завантаження http://lawngo.net/fckfiles/Legalizatiya-registratsiyaNEW.pdf  )
Таким чином, Ви 1) зекономите місце на власному ресурсі, адже займатиме місце посібник на нашому, 2) надасте можливість користувачам своїх ресурсів отримувати актуальну інформацію (адже у разі зміни законодавства чи практики  програмою будуть вноситись в ел.версію посібника відповідні зміни), 3) надасте змогу своїм користувачам отримати не тільки посібник, але і в разі потреби звернутись за консультаціями та допомогою, 4) допоможете інформувати про можливості для організацій.
 
ЗАВАНТАЖИТИ нове видання
 
ПОСІБНИК У SLIDESHARE
 
 
 
 
 
 
------

 
  Видання 2008 року

Видання «Державна реєстрація громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій в Україні: від А до Я» (автори посібника – Тетяна Яцків, Леонід Тарасенко) є першим повноцінним довідником реєстрації громадських організацій, релігій­них організацій, профспілок, благодійних організацій в Украї­ні, в якому роз'яснюються усі особливості складного і суперечливого законодавства про реєстрацію від “А” до “Я”.

Видання створене експертами на основі надання правових консультацій, юридичного представництва та роботи у рамках проекту «Громадський моніторинг та консультування з питань державної реєстрації та відносин громадських органі­зацій, релігійних організацій, профспілок, благодійних органі­зацій з контролюючими органами влади як передумова реалі­зації та захисту права громадян на об'єднання».

Видання здійснене завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.

У посібнику Ви знайдете інформацію про повну процедуру реєстрації громадських організацій, релігійних організацій, профспілок, благодійних організацій як організацій громадян­ського суспільства та юридичної особи, постановку на облік у всіх необхідних реєструючих органах, форми та зразки документів для реєстрації, приклади статутів, роз'яснення порядку отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридич­них осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрації змін до статутних документів тощо.

Електронна версія посібника є доступною для користування для будь-кого. Для отримання електронної версії посібника слід надіслати запит на скриньку програми info@lawngo.net.

Або завантажити із порталу "Юрист НГО"

Автори та організація, які підготували посібник, надають право користування посібником для власних потреб отримувача, право надавати користуватись для власних потреб членам його організації та партнерських організацій. Проте забороняється відповідно до авторського права розміщувати електронну версію посібника чи його уривки, друкованій продукції, передруковувати, відтворювати та поширювати іншим способом без письмової згоди авторів.

Якщо Ви маєте намір розмістити на власному веб-сайті, просимо обов'язковою вимогою є те, щоб посібник завантажувався із порталу "Юрист НГО" (для цього потрібно вставити посилання, із нього може проводитись завантаження http://lawngo.net/fckfiles/DerzhReestratsiya_new.pdf)

 Таким чином, Ви 1) зекономите місце на власному ресурсі, адже займатиме місце посібник на нашому, 2) надасте можливість користувачам своїх ресурсів отримувати актуальну інформацію (адже у разі зміни законодавства чи практики зміни програмою будуть вноситись в ел.версію посібника), 3) надасте змогу своїм користувачам отримати не тільки посібник, але і в разі потреби звернутись за консультаціями та допомогою, 4) допоможете інформувати про можливості для організацій.

 


 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net