Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Проблеми пільговиків: міфи і реальність

Хто заробляє на проблемах пільговиків? Ефективність системи соціального захисту і чорнобильський рух в Україні обговорили 26 грудня на прес-конференції в інформагентстві УНІАН.

 За словами чиновників, бідність у 2011 році скоротилася щонайменше на 2,3% за рахунок підвищення рівня прожиткового мінімуму. Проте експерти стверджують, що така статистика не відповідає дійсності. Прожитковий мінімум в Україні не орієнтується на реальні потреба людей і відповідає нормам воєнного часу, 40 рр. минулого століття.

Останнім часом кількість звернень пільговиків за правовою допомогою суттєво зменшилася, хоча їхні проблеми не вирішені. Експерти пояснюють, що люди просто знайшли інші шляхи з’ясування проблем, а саме корупцію, знайомства і т. ін. Ольга Настіна, керівник Білоцерківського центру правової інформації та консультації зазначила, що відновлення виплат вимагає сьогодні великих зусиль від самих пільговиків. Навряд чи вийде це у особи, прикутої до ліжка. Також знадобиться пільговикові допомога родичів і знайомих.


Людмила Клочко, Харківська правозахисна група, доповідає на тему чорнобильців. За її словами, чорнобильці «завжди підтримували Партію регіонів». З 1991 року в Україні діє закон, за яким мають нараховуватися виплати чорнобильцям, але закон не втілюється на практиці. Перед виборами теперішній президент підписав із ГО «Союз Чорнобиль України» меморандум про те, що гарантуватиме чорнобильцям належні виплати. Тому чорнобильці мають цю владу за свою і вимагають від цієї влади «по-чоловічому», підкреслює пані Людмила.

«Треба сказати, що уряд намагається дискредитувати чорнобильців і культивує деякі міфи про них. Перший міф – чорнобильці хочуть отримати більше. Це неправда. Вони хочуть отримати те, що належить їм відповідно до закону», – каже Людмила Клочко.

Другим міфом пані Людмила називає те, що чорнобильців вважають пільговиками. Виплати їм – це швидше компенсації.

Харківська правозахисна група підготувала відео сюжет про чорнобильців. Ключова теза сюжету: «Якщо ліквідувати ліквідаторів, то хто захистить нас від майбутніх катаклізмів?» Зусиллями чорнобильських організацій було зупинено декілька законопроектів, які у прикінцевих та перехідних положеннях скорочували соціальні виплати незахищеним групам.

У процесі перемовин із владою чорнобильський рух трохи розколовся. ГО «Союз Чорнобиль України» пішла назустріч уряду. Але чорнобильських організацій багато і багато з них залишилися в опозиції.

Проти «неблагонадійних» чорнобильців, які мали намір оголосити недовіру лідерові ГО «Союз Чорнобиль України» Андрєєву Ю.Б. під час звітно-виборчої конференції, були порушені кримінальні справи. Ці справи пані Людмила Клочко вважає повністю надуманими.

Леонід Тарасенко, «Центр громадської адвокатури» (Львів), зазначає: «Органи державної влади діють взаємоузгоджено, переслідуючи мету – зменшення витрат із держбюджету. Пільги за професійною ознакою залишаються, і питання про їх скасування дискутується, але суттєвих змін не відбувається».

З іншого боку, грошові виплати – не панацея. Більше того, часто вони абсолютно безпідставні і не відповідають здоровому глуздові. Роман Романов, МФ Відродження, наголошує, що передусім потрібно розвивати якісне надання соціальних послуг, відповідну інфраструктури.
Ірина Салій


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net