Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2012

Прокурори Івано-Франківщини потурають місцевим радам в порушенні права на доступ до публічної інформації

 

          Такий висновок можна зробити проаналізувавши результати оскарження ненадання відповідей на запити на інформацію, які подавались Станіславською правозахисною групою до органів місцевого самоврядування.
Так Івано-Франківською обласною громадською організацією «Станіславською правозахисною групою» було подано 10 скарг до районних прокуратур Івано-Фракнівської області (Городенківської, Надвірнянської, Рожнятівської, Тисменицької, Косівської, Коломийської, Рогатинської, Галицької, Яремчанської та Богородчанської ) за ненадання інформації на запит, несвоєчасне надання інформації та відмову в задоволені запиту на інформацію. Однак лише 4 районними прокурорами, а саме Рожнятівського, Галицького, Косівського та Тисменицького районів   належним чином розглянуто та задоволено скарги, в  результаті чого розпорядників інформації  притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.212-3 КУпАП за порушення права на інформацію.
Решта районних прокурорів надали лише формальні відписки, які свідчать проте, що скарги за ненадання інформації на запит прокурорами  розглянуті не в повному обсязі, неналежним чином проведено перевірки, не взято до уваги докази (про направлення та отримання запиту розпоряднику).   В своїх відповідях прокурори в основному посилалися на те, що:  розпорядником відповідь надіслано, запит на інформацію не направлявся, розпорядник запит не отримував, на час перевірки порушення були усунуті розпорядником інформації, скаргу направлено для розгляду розпоряднику інформації, хоча до скарг додавались письмові докази, що місять інформацію, яка підтверджує причини подання скарг (поштові конверти, повідомлення про вручення поштового відправлення, довідки з відділень поштового зв’язку). На вищезазначені необґрунтовані прокурорські відповіді юристами організації подано скарги Прокурору Івано-Франківської області, які на даний час перебувають на розгляді.
Отже, як показує сумна статистика, з 10 держаних наглядачів за виконанням законодавства лише 4-ма  усунуто порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та притягнуто винних осіб до адміністративної відповідальності.  Це свідчить про те, що будучи   наділеними широким спектром повноважень реагувати на будь-яке порушення закону «Про доступ до публічної інформації», маючи при цьому примусові засоби впливу на порушників, замість того щоб вжити невідкладних заходів прокурорського реагування щодо бездіяльності розпорядників інформації та притягнути відповідальних осіб до адміністративної відповідальності за порушення права на інформацію, районні прокурори свідомо потурають органам місцевого самоврядування в порушенні права на доступ до публічної інформації.  
Запити подавались в рамках проекту «Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпорядження землею територіальних громад у Івано-Франківській області» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net