Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2012

У Львові обговорили проблеми, з якими стикаються інваліди при проходженні медико-соціальної експертизи

 

30 січня в приміщенні Львівської обласної асоціації інвалідів було проведено круглий стіл на тему «Проходження медико-соціальної експертизи: як подолати проблеми».
Круглий стіл проведено в рамках проекту «Центр безкоштовної правової допомоги у справах, що стосуються конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», який реалізовується ГО «Центром громадської адвокатури» у партнерстві із Львівською обласною асоціацією інвалідів за підтримки Проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства».
В заході взяли участь представники районних товариств інвалідів Львівщини (Старосамбірський, Перемишлянський, Стрийський райони та ін.) і представники органів влади (представники відділення фонду соціального захисту інвалідів, центру зайнятості тощо).
Під час круглого столу учасники обговорили проблеми, з якими стикаються інваліди при проходженні медико-соціальної експертизи (далі - МСЕК) та необхідність право просвітницької діяльності серед інвалідів та осіб, які вперше отримують інвалідність щодо закріплених законодавством процедур проходження МСЕК з метою запобігання зловживань з боку представників МСЕК. Було обговорено питання щодо захисту людей з інвалідністю, роль місцевої та державної влади у вирішенні проблем інвалідів, проблеми працевлаштування людей з інвалідністю, реалізації індивідуальної програми реабілітації інвалідів і роль медико-соціальних експертних комісій у цьому процесі, а також актуальним було питання встановлення інвалідам першої групи підгруп А та Б.
На заході представлено результати діяльності «Центру безкоштовної правової допомоги у справах, що стосуються конфліктів, які виникають під час проходження медико-соціальної експертизи», в рамках діяльності якого здійснюється надання правових консультацій інвалідам при проходженні МСЕК та проводиться правопросвітницька робота серед інвалідів щодо проходження МСЕК.
Як зазначила керівник проекту Оксана Коваль (Центр громадської адвокатури), «МСЕК крім встановлення груп інвалідності має також ряд інших повноважень. Для прикладу, МСЕК визначає потребу інвалідів у забезпеченні їх технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення на підставі медичних показань і протипоказань, а також з урахуванням соціальних критеріїв. Це повноваження є досить важливим, проте надалі рішення не забезпечено жодними фінансовими гарантіями. У більшості випадків виникають непорозуміння із МСЕК щодо фактичного забезпечення, проте його функції обмежуються тільки підтвердженням «потреби», надалі не має відношення до процесу забезпечення, проте ці функції не завжди розрізняються».
«Що стосується загалом прав інвалідів, як однієї з найбільш чисельних вразливих верств населення, то вони доволі часто порушуються. Часто ці порушення зумовлені елементарною відсутністю доступності, завдяки чому неповносправна особа відчуває себе неповноцінним членом суспільства. Інваліди справді не знають своїх прав у різних сферах суспільного життя, бо вони часто є ізольованими від цього життя», - на цьому наголосила Оксана Кіяновська (перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів).
Юристом Центру громадської адвокатури - Надією Зелінською - було слушно зауважено, що громадські організації, в тому числі й організації інвалідів намагаються сприяти правовій просвіті громадян (інвалідів, потенційних інвалідів), проте нерідко вони не мають належних правових знань щодо вирішення певних проблем, і тому для якіснішої та результативнішої роботи необхідне об’єднання інвалідських організацій та організацій правового спрямування, оскільки перші можуть об’єднати людей, які потребують правової допомоги у відносинах з МСЕК, а інші можуть провести правове навчання, надати правову допомогу, здійснити представництво інтересів громадянина і органах влади (в тому числі і перед МСЕК).
Загалом учасники відзначили важливість інформаційно-просвітницької діяльності для інвалідів щодо процедур проходження МСЕК, оскільки її здійснення сприяє посиленню правових знань людей з обмеженими фізичними можливостями, дають їм змогу безоплатно покращувати свої правові знання в даній сфері, а також така діяльність запобігає зловживанням збоку представників МСЕК при встановленні інвалідності. Учасники обговорення звернули увагу на те, що така діяльність повинна носити систематичний характер, оскільки інваліди практично позбавлено можливості отримати кваліфіковану правову допомогу.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net