Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2012

Обмін кращими практиками – важливий елемент покращення діяльності неурядових організацій

 

15-16 березня цього року у місті Львові проводився семінар  «Покращення діяльності правозахисних організацій шляхом обміну кращими практиками».
Участь в семінарі взяли представники правозахисних неурядових громадських організацій та громадські активісти, які працюють в невеликих містечках, селищах та селах України у сфері правозахисту та адвокації інтересів в місцевих громадах.
Як відзначила заступник голови Центру громадської адвокатури Оксана Коваль, «ідея заходу та проекту полягає в пошуку та обміні викликами та досвідом з неурядовими організаціями, які починають працювати в сфері правопросвітницької діяльності та правозахисту в невеликих містечках та селах, та спільне вирішення проблем з якими стикаються мешканці сіл та містечок. В рамках проекту також передбачено стажування чотирьох представників неурядових організацій із числа учасників семінару у Центрі у місті Львові».
Протягом двох днів громадські активісти взяли участь в навчаннях щодо форм роботи правозахисних громадських організацій, успішних та інноваційних прикладів їхньої реалізації, у тому числі роботи у сільських населених пунктах, використання міжнародних інструментів захисту прав людини у діяльності організацій, законодавчого середовища для розвитку організацій, використання інструментів (механізмів) громадської участі в адвокатуванні інтересів цільових груп, нових практик розвитку органів самоорганізації населення та інших форм громадської активності у невеликих населених пунктах та їхнього долучення до надання правової допомоги. В рамках семінару учасники також взяли участь в навчанні щодо комунікації, яка стосується відносин із органами публічної влади, всередині організації, із цільовою групою та іншими організаціями у мережуванні та побудові коаліцій.
Учасники семінару відзначили високий рівень організації, позитивну, вільну атмосферу, професіоналізм доповідачів. Зокрема Іван Биков з Перемишлян, зазначив, що «молодіжним організаціям, таким як їхня, потрібно багато нової інформації, знань, і дуже приємно, що все це можна отримати в такій атмосфері. Саме це допомагає кращому навчанню». Кахай Олександр із Запорізької обласної молодіжної організації «Наше щасливе життя» вказав, що це сприяє формуванню «міжсекторної благодаті», що полягає у співпраці між різними учасниками суспільних відносин. Демчишин Віктор наголосив, що семінар дав йому орієнтири щодо відстоювання та захисту інтересів простих громадян.
Після повернення в свої села, міста, в першу чергу учасники планують поділитись отриманою інформацією з членами своїх організацій, та організацій партнерів, поширювати інформацію про свою організацію в мережах, зайнятись моніторингом органів влади, ефективніше надавати консультацію незахищеним верствам населення, активізувати роботу організації. Учасники раді були познайомитись з досвідом активістів та керівників громадських організації зі всієї України.
Семінар проводився у рамках проекту Центру громадської адвокатури «Покращення діяльності правозахисних організацій шляхом обміну кращими практиками». Проект підтримують програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” та “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду Відродження.
Організатори вдячні Анатолію Анатолійовичу Тобілко за надані фотографії.
Фотографії з семінару можна переглянути тут
www.facebook.com/media/set/
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net