Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2012

Чому влада приховує інформацію про землі?

 

29.05.2012 року приміщення прес-центру «Вектор» відбулась прес-конференція Станіславської правозахисної групи на тему «Чому влада приховує інформацію про землі?» на якій Станіславська правозахисна група висвітила результати громадського моніторингу доступу до публічної інформації про земельні ділянки у 75 органах місцевого самоврядування Івано-Франківській області. Дослідження проводились в рамках проекту «Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпорядження землею територіальних громад у Івано-Франківській області», за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
Відзначено, що загалом ситуація з доступом до інформації про земельні ділянки не є втішною, адже із поданих 75 запитів на інформацію  повну відповідь надали тільки  30 органів місцевого самоврядування, не надали інформації зовсім 28 органів, інші дали тільки часткову інформацію на запит.
Однак, Станіславська правозахисна група не змирилась з тим та   відстоювала право на публічну інформацію про земельні ділянки Івано-Франківщини в адміністративному порядку, шляхом оскарження ненадання інформації на запит в органи прокуратури так і в судовому - в районних судах Івано-Франківської області.
 Таким чином Станіславська правозахисна група звернулась з 10 скаргами до районних прокуратур. Більшість скарг органами прокуратури розглянуто неналежним чином та надано формальні відписки, в яких зазначено, що прокурори не вбачають вжиття заходів прокурорського реагування. В свою чергу СПГ зверталась до вищестоящого прокурора. В результаті двом районним прокурорам , котрі неналежно розглянули скаргу, яка подавалась Станіславською правозахисною групою прокурором області було винесено зауваження.
В той же час, окремі прокурори районів позитивно розглянули скарги ІФОГО Станіславської правозахисної організації щодо ненадання інформації на запит. Так Прокуратурою Косівського району було проведено перевірку, за результатами якої сільській раді винесено припис, а сільського голову притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 212-З КУпАП. Подібну відповідь юристами організації було одержано від прокурора Тисменицького району.
 Голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин зазначає, що органи прокуратури все ж таки можуть притягнути до адміністративної відповідальності розпорядників інформації за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» хоча з того часу коли Закон України «Про доступ до публічної інформації» вступив в дії, а саме з 09 травня 2011року це доволі рідкісні випадки коли органи прокуратури стоять на варті захисту прав громадян на доступ до публічної інформації.
Щодо судового захисту права на інформацію юристами організації здійснювався супровід 9 судових справ, з приводу ненадання інформації на запит та відмови надати інформацію про земельні ділянки, які розглядалися Богородчанським, Городенківським, Долинським, Косівським, Рогатинським та Тисменицьким районними судами Івано-Франківської області. 
За результатами розгляду судами адміністративних справ 6 судових справ одержали своє позитивне вирішення на користь організації, так в 3 справах за позовами до Лисецької, Старолисецької та Угринівської сільської ради, які вирішувались Тисменицьким районним судом, 2 справах до Городенківської міської ради та Торговицької сільської ради, що розглядав  Городенківський районний суд та одній справі до Малотур`янської сільської ради, яка перебувала в провадженні Долинського районного суду, було визнано бездіяльність розпорядників інформації протиправною та зобов’язано надати достовірну, точну та повну інформацію на запити   
В інших 3 адміністративних позовах організації до Букачівської сільської ради Рогатинського району, Манявської сільської ради Богородчанського району та Яблунівської сільської ради Косівського району судами незаконно та необґрунтовано відмовлено, в зв’язку з цим юристами організації підготовлено апеляційні скарги, які на сьогодні розглядаються Львівським апеляційним адміністративним судом.
Після набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» суди почали частіше задовольняти позови, які стосуються захисту права на інформацію, однак з рішеннями які виносяться судами не завжди можна погодитись, оскільки часто суди розглядають такі справи поверхнево із значними порушеннями процесуального законодавства, що призводить до невірних рішень. Такими типовими порушеннями є: затягування строків розгляду справи, не враховуючи , що такі справи згідно ст.182-2 Кодексу адміністративного судочинства повинні розглядатись в порядку скороченого провадження, неправильне визначення підсудності справ, адміністративно-процесуальної правосуб’єктності сторін по справі, відмова притягнути розпорядника інформації за порушення ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
 
Прес-служба СПГ

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net