|
||||||||||||||||
Що має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньГромадські об'єднання Благодійні організаціїНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИКонтакти програмиFacebook консультаційний центрГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ Відео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Консультація та інструкція щодо зміни КВЕДів для громадських та благодійних організацій В чому суть питання
Відповідно до пункту 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457 “Про затвердження та скасування національних класифікаторів” з 1 січня 2012 року набирає чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі – КВЕД-2010).
З метою поступового переходу до КВЕД-2010 протягом 2012 року продовжував діяти КВЕД-2005.
Однак уже з січня цього року юридичні особи вносились до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за новим КВЕДом.
Які КВЕДи змінюються та на які?
Раніше діяли п’ятизначні КВЕДи, тепер це будуть чотиризначні.
Можуть громадські, благодійні організації та інші юридичні особи скористатись Перевідними таблицями (Таблиця перекодування видів економічної діяльності підприємств для проведення державних статистичних спостережень (з КВЕД-2005 на КВЕД-2010) (у додатку).
Більшість громадських організацій за своїми видами діяльності підпадають під код 94.99 (Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.)
Цей клас включає:
діяльність організацій, безпосередньо не пов'язаних із політичними партіями, які впливають на суспільну думку шляхом просвіти, політичного впливу, збирання коштів тощо:
цивільні ініціативи та рухи протесту
екологічний рух
організації, які виступають на підтримку розвитку громад і розширення можливостей освіти, н.в.і.у.
організації захисту та поліпшення умов існування окремих груп населення, наприклад, етнічних груп і груп меншості тощо
асоціації патріотичного напряму, у т.ч. асоціації ветеранів війни
асоціації споживачів
асоціації автомобілістів
асоціації, які створені з метою встановлення соціальних контактів, такі як масонські ложі тощо
асоціації молоді, студентські асоціації, клуби тощо
асоціації, які створені з метою проведення культурних заходів або організації дозвілля (крім спортивних та ігрових клубів), наприклад, поетичні, літературні кружки, клуби книголюбів, любителів історії, музики та живопису, клуби колекціонерів, громадські клуби, карнавальні клуби тощо
Цей клас також включає:
діяльність із надання гранта членськими або іншими організаціями
діяльність зі сприяння мисливству та відловлюванню тварин
Цей клас не включає:
благодійну діяльність, таку як збирання коштів для соціальної роботи, див. 88.99
діяльність професійних художніх труп і організацій, див. 90.0
діяльність спортивних клубів, див. 93.12
діяльність професійних асоціацій, див. 94.12
Для забезпечення доступності та відкритості матеріалів із впровадження КВЕД-2010 створений Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-сайту Держкомстату (http://www.ukrstat.gov.ua/) на банері «Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010», а усі матеріали, які стосуються розроблення та впровадження в статистичну діяльність КВЕД-2010, розміщено на банері «Запровадження нової КВЕД
ДК 009:2010». В цьому сервісі можна ввести КВЕД, який зараз чинний і отримати відповідь щодо того, яким чином він змінений на КВЕД 2010 року.
Куди потрібно подавати документи?
Усі юридичні особи та фізичні особи-підприємці подають документи до державного реєстратора за місцезнаходженням юридичної особи.
Проте оскільки Законом України «Про об’єднання громадян» органом реєстрації громадських організацій є так звані органи легалізації, громадські організації подають документи до того органу, який їх легалізував. Аналогічний підхід у Законі «Про благодійництво та благодійні організації».
Таким чином, громадські та благодійні організації спочатку звертаються у орган, який їх легалізував.
Із відповідних роз’яснень Державної реєстраційної служби України від 24.10.2012 року №3067/19-12-8 та від 08.10.2012 року №3067/19-12-72 можна робити висновки, що саме з органів легалізації слід розпочинати громадським та благодійним організаціям.
Порядок передачі даних
Щодо передачі даних виконавчими комітетами органів місцевого самоврядування державним реєстраторам, такого нормативно-правового акту немає, тому у кожному місті може існувати різна практика. Наприклад, у місті Львові орган легалізації та реєстрації юридичних осіб знаходиться в одному приміщенні, тому працівник виконавчого комітету після взяття до відома передає самостійно державному реєстратору. В інших містах може існувати інша практика, і можливо доведеться самостійно звертатись до державного реєстратора.
Щодо благодійних організацій та громадських організацій, які легалізовані Міністерством юстиції та його територіальними органами, порядок передачі даних визначений Регламентом передачі Міністерством юстиції та його територіальними органами державним реєстраторам даних про юридичних осіб, який затверджений спільним наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства юстиції України від 27.02.2007 року №23/74/5. http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0184-07
Відповідно до п.3.3. Регламенту, орган юстиції протягом наступного робочого дня з дня одержання заповнених реєстраційних карток передає відповідну реєстраційну картку у одному примірнику на адресу державного реєстратора відповідного виконавчого комітету міської ради міста обласного значення, районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації.
Державний реєстратор зобов'язаний у день надходження реєстраційної картки внести до ЄДР запис про проведення відповідної реєстраційної дії щодо юридичної особи в порядку,
встановленому Законом, оформити документи відповідно до вимог Закону та надіслати (передати) їх відповідно до Мін'юсту (територіального органу). Таким чином, терміни можуть затягнутись у зв’язку із передачею даних, і терміни не є визначені, скільки це може тривати.
Які документи потрібно подавати?
1. Заповнену машинописом або друкованими буквами реєстраційну картку форму №4.
2. Паспорт керівника або документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи та її паспорт.
3. Якщо документи подаються не керівником організації, потрібна довіреність у простій формі (засвідчена печаткою та підписом керівника) на особу, яка буде подавати документи.
4. Може бути потрібною супровідна заява, в якій вказується перелік документів, які подаються, та прохання про вчинення відповідної реєстраційної дії.
Щодо заповнення реєстраційної картки (Форми №4)
Її можна завантажити на сайті Державної реєстраційної служби України або у додатках до цього роз’яснення. http://www.drsu.gov.ua/show/93
Кожна сторінка реєстраційної картки підписується керівником та проставляється печатка юридичної особи.
На першій сторінці реєстраційної картки в пункті 1 вказується ідентифікаційний код юридичної особи, організаційно-правова форма, повна назва.
В пункті 2 вказується відмітка у квадраті навпроти пункту «зміна видів економічної діяльності з їх переліку зазначеними у статуті юридичної особи».
На сторінці п’ятій вказуються відповідні КВЕДи – вказуються КВЕДи 2005 року (старі види діяльності, які вказані на сьогодні) – навпроти позначку «викл.». Нижче вказуються нові КВЕДи (2010 року) та навпроти позначка «вкл.»
Скільки потрібно заплатити за зміну КВЕДів
Зміна видів діяльності проводиться безоплатно. Проте якщо громадська організація чи благодійна організація хоче отримати виписку із Єдиного державного реєстру із новими видами економічної діяльності, потрібно подати запит та оплатити реєстраційний збір у сумі 17 гривень, витяг – 51 гривню.
Подання документів на зміну довідки із управління статистики.
Для цього необхідно:
Також див. роз’яснення Державної реєстраційної служби “Щодо введення національного класифікатора КВЕД – 2010”http://www.drsu.gov.ua/show/1595
Див. посилання на Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010http://kved.ukrstat.gov.ua/
Також Ви можете переглянути відео-блог із консультацією http://www.facebook.com/KonsultacijnijCentrDlaGromadskihOrganizacij
Відео-блог підготовлено за сприяння програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».
Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест
Партнери та друзі |
||||||||||||||
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008. Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net |