Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Віруючим Донецька перешкоджають проводити мирні зібрання

Посадові особи виконавчого комітету Донецької міської ради перешкоджали віруючим громадянам міста проводити 1 червня 2008 року мирні збори зі спільною молитвою священнослужителів різних конфесій на площі Леніна у місті Донецьку.

У відповідь на повідомлення організаторів про проведення урочистої ходи та мирних зборів з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, які мали привернути увагу громадськості міста до проблем дитячої безпритульності, сирітства, абортів тощо, місцева влада спочатку надала позитивну відповідь без зауважень. Однак у надісланих пізніше повторних листах заступника міського голови Денисенко А.П. від 22 та 27 травня 2008 р. було прямо заборонено використовувати під час заходів звукопідсилюючу апаратуру. Заборона була законодавчо необґрунтована та містила лише посилання на скарги мешканців центрального району міста, які дійсно мали місце з огляду на нещодавні гучні святкування перемоги місцевої футбольної команди, що тривали до пізньої ночі.
Організатори вказують, що мерія з безпідставних та надуманих причин створює перешкоди для проведення запланованої громадської ініціативи євангельських християн, бо проведення подібних многолюдних заходів суспільно-важливого спрямування без використання звукопідсилюючої апаратури позбавляє їх сенсу і за характером наслідків такого обмеження може бути прирівняне до їх повної заборони. При чому урочисте зібрання християн і спільна молитва на центральній площі міста заплановані на короткий період денної години вихідного дня, що не створює жодних незручностей для мешканців центральної частини міста.
 
Євангельські християни Донецька останні шість років традиційно виступають з громадськими публічними ініціативами з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей. Щороку у ході центральними вулицями міста та у мирних зборах на центральній площі міста Донецька беруть участь біля 1500 мешканців міста, які проголошують ідеї захисту життя дитини з моменту зачаття, виступають проти абортів та звертають увагу на необхідність створення безпечних та гідних умов розвитку дітей.
1 червня у місті Донецьку відбувся запланований марш «За життя». Проте під час зборів та молитви на центральній площі Донецька за вказівкою представника міської влади, якого технічний працівник побоявся назвати, було припинено електропостачання для звукопідсилюючої апаратури. І це при тому, що місцева громада євангельських християн «Слово життя» уклала та оплатила угоду про підключення до електричних мереж міста.
 
Як стверджує один з організаторів громадської акції «За життя»: “Цей інцидент дає підстави вважати, що місцева влада виступає не проти абортів, а навпаки – за них. Напевно представникам міської влади Донецька вигідно, щоб працювали абортарії, а дітей у місті народжувалося якомога менше… Мешканці міста – учасники акції зі здивуванням сприймають подібне відношення міської влади, що, з огляду на проведення заходів іншими Церквами у місті в цей день, свідчить про наявність у Донецьку нерівності по відношенню до Церков різних віросповідань з боку міської влади”.
Не зважаючи на перешкоди міської влади Донецька у проведенні мирних громадських акцій, євангельські християни міста сподіваються, що настане час, коли спільними зусиллями аборти будуть залишені у минулому – і в Україна будуть не помирати, а народжуватися маленькі люди, які попри всі труднощі побачать своє велике майбутнє. За для цієї мети марші та мирні зібрання, спрямовані на захист конституційного права на життя для ненароджених дітей, будуть продовжуватись і у майбутньому.
 
Прес-служба УХЄЦ
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net