НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Консультації -> ГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯ«Батьківські» громадські організації До Консультаційного центру надійшло питання «Ми, вчителі та батьки школи (знаходиться у невеличкому містечку) хочемо створити організацію, мета якої "заробляти", залучати та розподіляти кошти відповідно до потреб навчального закладу без втручання органів влади. Виходячи з цього хотілося б дізнатися: Якого типу організацію краще створити (неприбуткову громадську чи благодійну)? Як відбувається оподаткування?»
Здебільшого у практиці України батьки використовують створення благодійних організацій для подібних цілей.
Громадська організація та благодійна організація мають свою специфіку. Їхня діяльність регулюється окремими законами. Так діяльність благодійних організацій регулюється Законом України «Про благодійні організації та благодійну діяльність».
Діяльність громадських об’єднань регулюється Законом України «Про громадські об’єднання».
Громадські організації створюються фізичними особами, які згодом стають членами організації. Вони беруть участь в управлінні організації, із їх складу формуються органи управління.
Благодійні організації можуть створюватись у різних видах – благодійне товариство, благодійна установа, благодійний фонд, кожна із яких має свою специфіку.
Так благодійною установою визнається благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та/або доходів від таких активів. Установчий акт благодійної установи може міститися в заповіті. Засновник або засновники благодійної установи не беруть участі в управлінні благодійною установою. Благодійна установа діє на підставі установчого акта.
Благодійне товариство та благодійний фонд відрізняються кількістю засновників (два чи один), після заснування можуть приєднуватись нові члени до благодійного товариства чи фонду. Засновники (члени) благодійної організації можуть призначати в органи управління осіб, які не є засновниками (членами) організації, що створює додаткові можливості для формування органів управління.
У практиці діяльності шкіл створюються так звані «шкільні благодійні фонди», здебільшого громадські об’єднання не використовуються.
У будь-якому разі як громадські організації, так і благодійні організації можуть бути включені у Реєстр неприбуткових організацій та установ, і після цього користуватись пільгами з податку на прибуток доходів, визначених Податковим кодексом. Такими важливими є добровільні пожертвування (від батьків чи ін.. фізичних осіб, юридичних осіб, гранти, т.з. спонсорська допомога) чи безоплатно надане майно.
Версія для друку Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест Партнери та друзі
|