Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ

Відсутність системного залучення громадськості до процесів прийняття рішень у сфері охорони здоров’я в області зумовлює те, що представники громадських організацій виходять на протести, - експерт

 24 грудня 2015 р. у м. Львові відбувся круглий стіл «Участь громадськості в бюджетному процесі у сфері охорони здоров’я на обласному рівні».

В обговоренні взяли участь представники громадськості, медичної спільноти, профільної комісії Львівської обласної ради, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.

«Відсутність системного залучення громадськості до процесів прийняття рішень у сфері охорони здоров’я в області зумовлює те, що представники громадських організацій виходять на протести, виникає соціальне напруження. Застосування існуючих механізмів сприятиме тому, щоб планування та витрачання бюджетних коштів, у тому числі бюджетних програм, було ефективнішим та зрозумілим. Для цього органам влади потрібно підвищити прозорість діяльності та створити відповідні умови», - відзначила голова Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської облради Гичка Михайло інформував про те, що зараз у Львівській обласній раді відбувається розгляд бюджетних програм у сфері охорони здоров’я, а також відзначив, що існує ряд питань порядку денного, в яких вкрай важливою є участь громадськості.

Представники громадських неурядових організацій, що опікуються питаннями захисту прав пацієнтів із окремими захворюваннями, висловили власні бачення щодо існуючих проблем у сфері охорони здоровя області. Представники медичної спільноти відзначали, що програми стосуються окремих категорій пацієнтів, та необхідно звернути увагу на те, що загалом медичні послуги важко назвати такими, що можуть задовольнити будь-якого їхнього користувача.

Юрист Центру громадської адвокатури Мар’яна Багній поінформувала про те, що ГО «Центр громадської адвокатури» проводить громадську експертизу діяльності Львівської обласної державної адміністрації щодо залучення громадськості до бюджетного процесу у сфері охорони здоров’я. Організація скористалась одним із існуючих механізмів впливу громадськості, а саме Порядком сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, що затверджена Постановою КМУ від 05.11. 2008 р. № 976. Відповідні рекомендації, враховуючи результати обговорення, будуть надані органу влади.

Захід проводився ГО «Центр громадської адвокатури» у партнерстві із Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЛОДА у рамках проекту «Посилення голосу громадськості та участі у плануванні та використанні бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні», що підтримується програмою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net