Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до статті 20 Закону "Про об'єднання"

Законопроектом (реєстр. №2511) пропонується надати право об´єднанням громадян не лише представляти і захищати свої законні інтереси в державних та громадських органах, а й звертатися до суду за захистом прав, свобод та інтересів своїх членів.

Під час обговорення проекту члени Комітету зазначали, що в судовій практиці існують випадки, коли суди повертають позовні заяви, подані об´єднаннями громадян в інтересах його членів, мотивуючи це тим, що відповідно до статті 20 Закону "Про об´єднання громадян" суд не є державним органом.
 
На думку народних депутатів, таке нечітке формулювання цієї статті надає можливість судам в одному випадку приймати ці позови до розгляду, а в іншому повертати позовні заяви їх авторам, посилаючись на те, що таке право цим законом не закріплено. А це, наголошували члени Комітету, не сприяє формуванню єдиної судової практики в цій сфері та ефективному захистові прав і свобод громадян.
 
Комітет вважає, що прийняття законопроекту усуне неузгодженості між нормами Закону "Про об´єднання громадян" та Цивільним процесуальним кодексом, Кодексом адміністративного судочинства України, а також забезпечить формування єдиної судової практики в цій cфері.
 
Джерело: офіційний сайт ВРУ

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net