НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Архів новин -> Новини/2007-2012Amnesty International про безкарність за насильство по відношенню до правозахисників та журналістів в Росії Нещодавні напади на незалежних журналістів та правозахисників є яскравим прикладом тих ризиків, яким вони піддаються при роботі у Росії, заявила Amnesty International напередодні другої річниці вбивства Анни Політковської. Організація закликає російську владу покласти край безкарності осіб, що скоюють акти насильства щодо правозахисників та журналістів.
«Власне правозахисники та журналісти привертають суспільну увагу до випадків, коли уряди не виконують свої обіцянки щодо дотримання справедливості та за захисту прав, закріплених у національному законодавстві та міжнародних угодах з прав людини», ? сказала Amnesty International.
«Тим не менше, правозахисники та журналісти у Росії надто часто самі стають жертвами гонінь з боку влади та навіть порушень прав людини».
У країні, де телебачення та багато інших ЗМІ контролюються державою, залишається все менше і менше можливостей для незалежного висвітлення подій. Журналісти, які намагаються публікувати незалежні думки, стикаються з перешкодами у своїй професійній діяльності, стають жертвами залякувань та кримінального переслідування. Наприклад, радіостанцію «Ехо Москви» неодноразово просили надати до прокуратури розшифровки програм у зв’язку з попередніми розслідуваннями щодо можливих проголошених у ефірі екстремістських поглядів.
В останні роки в Російській Федерації відбувається послідовне та повне скорочення можливостей для критики.
«Після вбивства Анни Політковської пройшло вже два роки, проте правозахисники та журналісти Російської Федерації, особливо у Північнокавказькому регіоні, все ще заходяться у небезпеці. Їх викрадають та піддають тортурам, вчинюються напади на їх майно, їм погрожують вбивством, вини помирають при загадкових обставинах», ? стверджує Amnesty International.
Анну Політковску вбили 7 жовтня 2006 року в центрі Москви. Сьогодні, два роки після вбивства, троє обвинувачених у причетності до цього злочину знаходяться під вартою, проте сам вбивця все ще на волі. Незалежного розслідування для встановлення замовників вбивства не проводилось.
«Анна Політковска була з тих мужніх людей, які безупинну встають на захист осіб, права яких порушуються. Швидше за все, саме тому її і вбили», ? заявила Amnesty International.
Amnesty International закликає російську владу вжити необхідних заходів на всіх рівнях для того, щоб у справі про вбивство Політковскої правосуддя перемогло. Влада повинна відкрито продемонструвати, що напади на правозахисників та журналістів не залишаться безкарними. Правозахисна організація буде уважно спостерігати за ходом цього розслідування та знову закликає забезпечити захист журналістам та правозахисникам у Російській Федерації.
Випадки
Необхідно максимально неупереджено розслідувати вбивство власника незалежного інгушського сайту Магомеда Евлоева, який загинув при загадкових обставинах 31 серпня 2008 року підчас утримання під вартою. Варто встановити обставини його вбивства, а винуваті у його смерті особи повинні понести гідне покарання.
25 липня 2008 року правозахисника Зураба Цечоева, який працював в організації «МАШР» («Мир») в Інгушетії, забрали з його будинку в станиці Троїцька озброєні люди , які за зовнішнім виглядом нагадували співробітників правоохоронних органів. Згодом його знайшли край дороги поблизу столиці Інгушетії м.Магаса з важкими травмами. Його довелося госпіталізувати. Amnesty International закликає знайти і притягнути до відповідальності тих, хто вчинили такий злочин проти Зураба Цечоева.
Ввечері 1 серпня 2008 року було вчинено підпал квартири правозахисника Дмитра Краюхіна з м.Орьол в Центральному федеральному окрузі Росії. Наскільки відомо, підпалювачі також намагалися заблокувати вхідні двері. На щастя, за наявною інформацією Дмитра Краюхіна в той момент не було в квартирі, а його родичам, які знаходились в ній, вдалося викликати пожежну бригаду. Наскільки відомо Amnesty International, кримінальна справа по факту цього випадку досі не порушена. Напевно, влада вважає нанесену шкоду не настільки значною для того, що б порушувати кримінальну справу. Проте, цей випадок був не поодинокою погрозою на адресу Дмитра Краюхіна.
14 серпня 2008 року невідомі кинули цеглину у вікно квартири в Нижньому Новгороді , в якій проживає правозахисник Станіслав Дмітрієвский. На щастя, ніхто не постраждав . В той же час поблизу входу у будинку Станіслава Дмітрієвского з’явилися надписи з образливими і погрозливими закликами на його адресу. За фактом нападу розпочато кримінальну справу.
Автор : Анастасія Кузьмич
Джерело: Громадський простір
Версія для друку
Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест Партнери та друзі 

|