Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Чи довіряють українці судам (опитування)

Про це свідчать передані УНІАН результати всеукраїнського дослідження «Корупція в Україні: влада, держава, суспільство», яке проводилось Інститутом Горшеніна в рамках програми соціологічних досліджень 2008 року «Проект країни».

Зокрема, як показують дані опитування, понад три чверті українців вважають, що в судах неможливо добитися правди або це дорого коштує; дві третини громадян упевнені, що рішення суду можливо купити за гроші; більше половини вважають суди винними в безкарності злочинців.

При цьому експерти Інституту Горшеніна, порівнюючи цьогорічні результати опитування з аналогічним минулорічними, зазначити, що динаміка відповідей показує, що українці впродовж останнього року почали більше довіряти судовій системі.

Так, частка тих респондентів, хто вважав судову систему корумпованою, зменшилася із 49,4% у 2007 році до 46,5% у 2008 році, а сукупна частка тих респондентів, хто заперечував саму можливість законно добитися правди в судах, зменшилася з 79,3% у 2007 році до 72% у 2008 р.

При цьому, звертають увагу експерти, в обох дослідженнях зберігається тенденція, згідно з якою, чим вище показники матеріального достатку, тим вище впевненість, що правду в судах можна добитися, головним чином, за гроші, і навпаки – чим менше показники матеріального достатку, тим вище впевненість, що правди в судах домогтися неможливо взагалі.

Крім того, згідно з даними нинішнього опитування, більшість респондентів, як і рік тому, продовжують вважати, що в Україні можливо за гроші купити рішення суду і, зокрема, звільнення від кримінальної відповідальності; проте лише 24,3% опитаних вважає, що суди винні у тому, що злочинці не завжди отримують відповідне покарання (56,4% у 2007 р.).

Також експерти вважають, що суспільство схильне до корупції і сприймає її як невід’ємну частину суспільного процесу. Згідно із даними дослідження 2008 року, в цілому зберігається минулорічна тенденція, згідно з якою, двом третинам українців доводилося давати хабарі; так само, як і минулого року, майже 85% опитаних вважають, що корупція поширена в цілому по Україні, при цьому впродовж року збільшилася частка тих, хто вважає хабарництво невід’ємною частиною суспільного процесу (з 44,3% у 2007 р. до 54% у 2008р.).

Всеукраїнське соціологічне дослідження «Корупція в Україні: влада, держава, суспільство» було проведене Інститутом Горшеніна в рамках програми досліджень 2008 року «Проект країни» з 20 жовтня по 3 листопада 2008 року в 129 населених пунктах України. Всього, згідно з маршрутною вибіркою, з врахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2004 респонденти, які репрезентують доросле населення віком від 18 років.

Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,4%.

 

УНІАН 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net