Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Затверджено Порядок представництва інтересів держави за позовами про відшкодування збитків, завданих Держбюджету внаслідок виконання рішень Євросуду


ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства юстиції України
від 31.10.2008 р. № 1885/5

Порядок
представництва інтересів держави у справах за позовами Міністерства юстиції України про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини

Цей Порядок регламентує взаємодію Департаменту представництва інтересів держави в судах України (далі – Департамент представництва), Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини (далі - Секретаріат) та Департаменту державної виконавчої служби (далі – Департамент ДВС) щодо вжиття заходів по відшкодуванню збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд).

1. Департамент представництва протягом трьох місяців з моменту списання Державним казначейством України коштів з відповідної бюджетної програми Державного бюджету України на виплату заявнику до Європейського суду відшкодування звертається до суду з позовом про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішення Європейського суду (далі – позов).

2. Департамент представництва готує та подає позови на підставі матеріалів, наданих Департаментом ДВС та Секретаріатом.

2.1 Департамент ДВС протягом трьох днів з моменту отримання від Державного казначейства України підтвердження списання коштів з відповідної бюджетної програми Державного бюджету України на вказаний заявником банківський рахунок, а в разі його відсутності – на депозитний рахунок державної виконавчої служби, надсилає Департаменту представництва: 1) засвідчену копію постанови про відкриття виконавчого провадження, 2) засвідчені копії платіжних доручень з підтвердженням списання коштів, 3) засвідчену копію постанови про закінчення виконавчого провадження щодо сплати справедливої сатисфакції за рішенням Європейського суду.

2.2 Секретаріат протягом семи днів з моменту отримання від Департаменту ДВС копій платіжних доручень з підтвердженням списання коштів надсилає Департаменту представництва: 1) оригінальний тест рішення Європейського суду; 2) засвідчений переклад рішення Європейського суду; 3) матеріали справи Європейського суду.

2.3 Департамент представництва протягом двох днів з дня отримання матеріалів, зазначених у пункті 2.2, вивчає їх на предмет необхідності збору додаткової інформації, складу осіб, з вини яких Європейським судом було прийнято рішення проти України, та можливості пред’явлення до цих осіб позову.

2.4 Якщо потреби у зборі додаткової інформації немає, Департамент представництва протягом 7 днів готує та подає до суду позов.

2.5 У випадку, коли є необхідність у зборі додаткової інформації, Департамент представництва невідкладно готує та надсилає до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідні запити.

2.6 Після закінчення збору додаткової інформації та в разі підтвердження наявності особи, з вини якої Європейським судом було прийнято рішення проти України, або її правонаступника, Департамент представництва протягом семи днів готує та подає до суду позов до цієї особи або її правонаступника.

2.7 Якщо осіб, з вини яких Європейським судом було прийнято рішення проти України, декілька, позов пред’являється до всіх цих осіб.

2.8 У тому випадку, коли додаткова інформація засвідчила про ліквідацію особи, з вини якої Європейським судом було прийнято рішення проти України, без правонаступництва, Департамент представництва протягом семи днів повертає до Секретаріату матеріали, зазначені у пункті 2.2, з відповідним обґрунтуванням.

2.9 Якщо особами, з вини яких Європейським судом було прийнято рішення проти України, є органи державної влади, органи дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, Департамент представництва звертається до Генеральної прокуратури України із заявою про вчинення злочину працівниками зазначених органів.

В разі встановлення в ході кримінального слідства особи, винної у вчиненні злочину, який призвів до порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Департамент представництва в рамках відповідної кримінальної справи пред’являє до обвинуваченого цивільний позов про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України.

3. Департамент представництва здійснює захист інтересів держави під час судового розгляду справ за позовами Мін’юсту, вживає заходи щодо апеляційного та касаційного оскарження рішень судів, прийнятих не на користь держави.

4. Після прийняття судом рішення на користь держави Департамент представництва повертає Секретаріату матеріали справи Європейського суду.

5. Департамент представництва передає на виконання до органів державної виконавчої служби накази судів про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України, та контролює за їх виконанням.

6. Департамент представництва інформує Секретаріат про подання позову, про судові рішення, про виконання органами державної виконавчої служби наказів судів про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України.  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net