НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Архів новин -> Новини/2007-2012Громадські дослідження в обраних судах Сумської області 21 листопада в Сумському незалежному громадському прес-центрі «Воля громади» відбулася презентація проекту "Громадські дослідження в обраних судах Сумської області як механізм удосконалення діяльності суду та підвищення довіри громади до судочинства", що здійснюється за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Україна: верховенство права” і реалізується на Сумщині Сумським міським об’єднанням громадян «Громадське бюро «Правозахист».
На цей прес-захід були також запрошені голови судів та судді Зарічного районного суду м. Суми, Ковпаківського районного суду м. Суми, Сумського районного суду та Конотопського міськрайонного суду, а також голова Ради суддів Сумської області і керівник Управління ДСА в Сумській області.
- Відкриті та доступні суди, наближені до громадян - таким є одне з основних завдань судової реформи, яка зараз реалізується, і не останню роль в її здійснення відіграють громадські організації та громадяни, які користуються судовими послугами, - розповів, презентуючи майбутню діяльність, керівник проекту Ігор Рекун. - Наш проект спрямовано на проведення громадського моніторингу 4-ох вищезгаданих судів першої інстанції. Метою його виконання є сприяння покращенню діяльності судів щодо забезпечення доступу до правосуддя та підвищення довіри до суду з боку громадян міст Суми та Конотоп, Сумського району та мешканців Сумщини вцілому. Дослідження дозволять визначити проблеми, що лежать і поза межами судової системи, і ті, що стосуються внутрішніх правил та процедур та їхнього вдосконалення, а також ті, які можна вирішити шляхом освітньої, інформаційно-правової роботи різних організацій та судів. Наш моніторинг в судах зокрема передбачає дослідження зручності доступу до приміщень суду, графіків роботи, інших процедур, рішень, інформації, відкритості судових засідань волонтерами та пересічними громадянами, що хочуть більше дізнатись про судову систему та зробити внесок у розвиток справедливої та прозорої судової системи. Також вони анкетуватимуть користувачів судових послуг.
Відомо, що в суспільстві і у громадян, а тому і у ЗМІ, є зараз велика потреба в обізнаності того, як функціонує судова система, з якими проблемами вона стикається, які існують шляхи їх вирішення? Саме на їх обговоренні і зосередили увагу в своїх виступах присутні судді та працівники судової галузі.
Від них журналісти та громадськість змогли отримати відповіді на питання щодо діяльності судів першої інстанції: як вони функціонують, які проблеми зараз існують в місцевих судах на Сумщині – кадрові, технічного забезпечення, фінансові, організаційні; чи задовольняють їх умови, в якіх працюють суди і судді; про статистику по справах; які судові процеси є найбільш складними, які – резонансними; якими є основні проблеми в роботі судової системи України і що означає судова реформа у сумських судах; чи є необхідність і можливість залучати громадськість до процесу підбору, призначення та дисциплінарної відповідальності суддів; що можуть запропонувати суди і керівники судів, щоб зробити систему більш відкритою; які інші служби, організації, установи можуть сприяти покращенню роботи судів; чи можуть і яким чином судді, працівників судової системи брати участь у просвіті громадян.
Також були обговорені інші проблемні питання щодо того, чому немає співпраці ЗМІ і судів, плідної, поважної, конструктивної, чи варто провести спільні «круглі столи» суддів, працівників судової системи і журналістів; якою має бути етика журналістів, представників громадськості у спілкуванні з суддями і яка – у зворотньому напрямку; як зробити будівлі судів зручними та комфортними для перебування відвідувачів; чому суди вважаються закритими і непублічними та де і як можливо отримати статистику по роботі судів, по розгляду справ і т.ін; чи варто підтримувати практику відвідання відкритих засідань громадянами; в чому полягають причини негативного ставлення людей до судів; чи є загалом на Сумщині прояви втручання у відправляння судочинства з боку інших органів або осіб.
Версія для друку Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест Партнери та друзі
|