Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Покращення умов для затриманих, захист прав ромів, просвіта працівників міліції

Моніторинг здійснюється щомісячно мобільною групою до якої входять 9 осіб – члени Громадської ради від громадськості та уповноважені від громадських організацій.

За період з липня по листопад 2008 року мобільною групою здійснено виїзди і проведено моніторинг дотримання прав людини у 8 міськрайорганах УМВС, а саме: Городищенському, Драбівському, Звенигородському, Катеринопільському, Маньківському, Тальнівському райвідділах та Канівському і Уманському міськвідділах.

Слід зазначити, що рівень дотримання прав людини та умови тримання громадян в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ) у різних райвідділах відрізняються, іноді кардинально. Так, члени мобільної групи відмітили задовільний стан дотримання прав людини в діяльності Городищенського, Драбівського, Катеринопільського райвідділів, де керівництво піклується про створення належних умов для прийому відвідувачів, контролює дотримання персоналом прав громадян, вживає заходи щодо поліпшення умов тримання громадян в ІТТ та у кімнатах при черговій частині.

Разом з тим проведеним мобільною групою моніторингом встановлені грубі порушення прав людини у Маньківському, Канівському, Звенигородському та Уманському міськрайвідділах.

Так, в ІТТ Канівського міськвідділу не забезпечується безперешкодний доступ утримуваних до питної води (вода подається за бажанням чергового), санвузли не обладнані автоматичним змивом, у камерах недостатній рівень як природного, так і штучного освітлення.

Камери ІТТ Уманського міськвідділу вимагають ремонту – стіни уражені грибком, санвузли не відокремлені від койок та не облицьовані плиткою. До теперішнього часу у 5 з 9 камер ІТТ штукатурка стін виконана у вигляді так званої «шуби». Кухонний посуд в ІТТ Уманського МВ старий і вимагає заміни. У теперішній час діяльність ІТТ при Уманському МВ тимчасово призупинена.

На час перевірки Звенигородського ізолятору, в ньому не працювала душова кімната і санвузол в одній з камер, не достачало 6 комплектів посуду, а примусова вентиляція у кімнаті для доставлених при черговій частини перебувала у неробочому стані.

Найгірші умови для тримання громадян були встановлені мобільною групою в ІТТ Маньківського РВ УМВС. Душова кімната ізолятора перебуває у неробочому стані, утримувані не забезпечені трьохразовим гарячим харчуванням (сніданок надається разом з обідом), у камерах замість окремих койок розташовані так звані «подіуми», санвузли не обладнані змивами. Бойлер для підігріву води не працює, відсутня необхідна кількість кухонного посуду, утримуваним видається зношена білизна при наявності на складі нових її комплектів.

Такі умови тримання затриманих в ІТТ не припустимі і якщо ізолятор Маньківського РВ УМВС ближчим часом не буде приведений у належний стан, Громадська рада буде вимушена ініціювати питання призупинення його роботи.

Слід вказати і те, що у вищевказаних райвідділах мобільною групою фіксувались і порушення прав людини під час проведення процедури адміністративного затримання та тримання громадян в кімнатах для доставлених. В тому ж Маньківському РВ виявлено 14 фактів утримання громадян в кімнаті для доставлених без складання протоколу про адміністративне затримання та непоодинокі випадки проведення особистого огляду громадян без понятих та неповідомлення родичів особи про її затримання. У кімнатах для доставлених Звенигородського та Канівського райвідділів громадяни утримувались у кімнаті для доставлених з перевищенням максимально можливих термінів тримання.

За результатами проведених моніторингів дотримання прав людини у міськрайорганах міліції, складались відповідні звіти, які направлялись для розгляду і прийняття рішення начальнику УМВС, а також до Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС апарату Міністра МВС України.

Кінцевим результатом кожної перевірки є вжиття заходів по усуненню виявлених порушень прав і свобод людини, а в окремих випадках і притягнення до відповідальності співробітників органів внутрішніх справ, які такі порушення вчиняли. Враховуючи це, за результатами проведених мобільною групою та помічником Міністра перевірок, а також для перевірки фактів, викладених у зверненнях громадян, було ініційовано проведення 37 службових перевірок, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 20 працівників міліції.

Також після звернень Громадської ради керівництвом УМВС вжито певних заходів і по покращенню умов перебування громадян в ІТТ. З липня по листопад 2008 року додатково придбано постільної білизни на загальну суму 29 000 грн. і медичного інвентарю на загальну суму 11 500 грн.

Разом з тим слід визнати, що для остаточного вирішення проблеми незадовільних умов тримання громадян в ІТТ необхідні значно більші кошти, в першу чергу на проведення реконструкції будівель ІТТ, капітальний ремонт системи водопостачання та каналізації тощо.

Громадська рада при УМВС України в Черкаській області приділяє серйозну увагу вивченню та аналізу стану дотримання прав ромської спільноти. З ініціативи Громадської ради УМВС України в Черкаській області прийнятий норматив «Про запобігання випадкам порушень прав і свобод ромів співробітниками ОВС Черкаської області».

Також члени Громадської Ради приймали участь у особистому прийомі громадян помічником Міністра. При цьому громадянам надавались як відповідні консультації, так і реальна допомога у вирішенні їх проблем.

Крім того, Громадською Радою приділяється відповідна увага підвищенню рівня правової обізнаності персоналу органів внутрішніх справ, в першу чергу в питаннях протидії таким негативним явищам, як дискримінація та ксенофобія. За звітний період було організовано і проведено тренінг-практикум та 2 семінарських заняття на тему протидії дискримінації і ксенофобії з особовим складом міліції.

У своїй діяльності Громадська рада намагається не тільки контролювати дотримання прав громадян під час утримання в ІТТ, а і по можливості надавати реальну допомогу громадянам, щодо поліпшення умов їх перебування в ізоляторах. Так за фінансової підтримки благодійних релігійних організацій, придбано для ІТТ області 20 бактерицидних опромінювачів для профілактичної санітарно-епідемічної обробки повітря, на загальну суму 5440 гривень. Також управлінню громадської безпеки УМВС передано 20 комплектів літератури християнської тематики.

Більш докладну інформацію про діяльність Громадської ради при УМВС України в Черкаській області можна отримати на
веб-сайті УМВС України в Черкаській області


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net