Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Комітет з питань культури і духовності рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про благодійництво та благодійні організації"

Законопроектом (реєстр. №2571), зазначали члени Комітету, пропонується визначити загальні засади благодійництва й меценатства та правове регулювання суспільних відносин, спрямованих їх на розвиток.

Народні депутати наголошували, що проектом "суттєво переглядається співвідношення таких явищ, як благодійництво та меценатство". Якщо у чинному законі, підкреслювали парламентарії, "меценатство є різновидом благодійництва, то у законопроекті воно виступає як окремий вид діяльності".

На думку членів Комітету, недоліком законопроекту є те, що з нього виключено такий різновид діяльності як спонсорство. У чинному законі, йшлося на засіданні, "спонсорство є специфічним різновидом меценатства, а в законопроекті воно відсутнє, оскільки автор ототожнює спонсорство з рекламною діяльністю".

Зверталася увага на те, що законопроектом пропонуються зміни до законодавства, які суттєво впливають на доходну частину Державного бюджету. За розрахунками Міністерства фінансів України, "щорічні втрати бюджету становитимуть близько 70 407,2 млн. грн."

На засіданні наголошувалося, що Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України у своєму висновку висловлює чисельні зауваження до законопроекту і вважає, що "за результатами розгляду в першому читанні його слід відправити на доопрацювання".

За підсумками обговорення, Комітет дійшов висновку, що положення законопроекту (зокрема зниження податкового тиску на благодійників), незважаючи на їхню суперечність, містять зміни, які можуть покращити функціонування благодійництва в Україні.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net