Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Права молоді на інформацію порушуються у місті Львові

Молодіжна громадська організація «Комітет підтримки студентського самоврядування» звернулась до управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради щодо порушення права на інформацію молодіжок та молоді.

У зверненні вказується, «що управління здійснює прийом заявок на фінансування проектів молодіжних громадських організацій на 2009 рік», «термін подання встановлений до 15  грудня».

Проте управлінням не здійснено оголошень на офіційному веб-сайті Львівської міської ради, в місцевих інформаційних агенціях чи ЗМІ, а тому подати заявки на конкурс може лише обмежено коло «поінформованих» та «наближених» осіб, також це порушує право молоді та організацій на інформацію. Комітет спільно із вісімнадцятьма МГО із різних областей бере участь у проекті «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми та їх фінансування», який має на меті сприяння та покращення реалізації права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування на загальнодержавному та місцевих рівнях, навчання та активізацію організацій у реалізації права на інформацію.

Комітет підтримки студентського самоврядування звернувся до управління  з проханням широко оприлюднити інформацію про оголошений конкурс проектів та заходів молодіжних громадських організацій на 2009 рік.

Також розмістити усі необхідні для подання на конкурс документи на офіційному веб-сайті ради, оприлюднювати інформацію хід конкурсу та його результати, як наприклад, це робить відділ громадського партнерства ЛМР в окремому розділі сайту «Співпраця із НУО». Організація сподівається побачити відкриту інформацію про оголошений конкурс управління у відповідному створеному розділі сайту ЛМР (http://www.city-adm.lviv.ua/ngo/content/blogcategory/3/16/) На сьогоднішній деньдокументи можнаотримати тільки в управлінні.

Також організація пропонує продовжити строк подання документів на конкурс щонайменше на 10 днів із дати публікації оголошень.

Організація вказує, що «оприлюднення даної інформації дозволить не лише виконати норми чинного законодавства, а й сприятиме покращенню взаємодовіри та партнерства між владою та молодіжними громадським організаціями.»

 
Довідка
З жовтня Комітет підтримки студентського самоврядування спільно із МГО із інших областей України, правозахисними організаціями бере участь у проекті «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми та їхнє фінансування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
У рамках першого етапу молодіжки моніторять «пасивний доступ до інформації»: наявність інформації на офіційних веб-сайтах органів влади у справах молоді та публікації у ЗМІ. За результатами вони сформують загальноукраїнський рейтинг найбільш закритих органів влади до молоді в Україні, перелік «тем», на які органи влади не готові відповідати та щодо яких поширювати інформацію.
Проект має на меті сприяння та покращення реалізації права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування на загальнодержавному та місцевих рівнях, навчання та активізацію організацій у реалізації права на інформацію.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net