Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

На Волині проведено моніторинг доступу до інформації про діяльність органів влади у справах молоді

Волинська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)» провела моніторинг доступу до інформації про діяльність органів влади у справах молоді у Волинській області.

Експерти організації проаналізували наявність мінімальної інформації, яка передбачена Постановою Кабінету Міністрів України №3 «Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади», на офіційних веб-сайтах Волинської обласної державної адміністрації, управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Луцької міської ради.

Проаналізувавши ці веб-сайти організація встановила ряд позитивних характеристик, однак виявила й відсутність ряду інформації, яка передбачена відповідною Постановою КМУ.

Зокрема на веб-сайтах обласної державної адміністрації та її управління у справах сім’ї, молоді та спорту відсутня інформація про: функціональні обов’язки працівників управління, перелік запланованих заходів і подій щодо молоді, кошти бюджету, якими оперує управління та на які види витрат витрачаються кошти для підтримки молоді, проекти, що були реалізовані за кошти бюджету та їх результати (детальніше про результати моніторингу -
http://www.studua.org/articles/2008/12/08/1454.html).

Дещо гіршою є ситуація з доступом до інформації про діяльність відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради, який має лише окремий розділ на веб-сайті міськради. Так відсутня актуальна та повна інформація про: місцезнаходження, правильні номери телефонів та адреси електронної пошти відділу, працівників відділу, програми, що реалізовує відділ, бюджет, яким оперує відділ, організації, які реалізовують проекти за кошти бюджету та їх результати (детальніше про результати моніторингу - http://www.studua.org/articles/2008/12/08/1456.html).

Оприлюднення даної інформації органами влади необхідне не лише для виконання норм чинного законодавства, це також сприятиме покращенню взаємодовіри та партнерства між владою та громадським організаціями.

ВОМГО «Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)», провівши відповідний моніторинг, 19 листопада 2008 року внесла свої пропозиції органам влади (начальнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Зайченку М.О. та начальнику відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради Гузю І.В.) щодо покращення доступності інформації про їх діяльність. Організація очікує відповіді та усунення недоліків висвітлення інформації на офіційних веб-сайтах органів влади.

Довідкова інформація:

Починаючи з жовтня 2008 року в Україні триває проект «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми». Він має на меті сприяння та покращення реалізації права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування на загальнодержавному та місцевих рівнях, навчання та активізацію організацій у реалізації права на інформацію

У першому етапі проекту молодіжні громадські організації та їхні представники перевіряють «пасивний доступ до інформації молоді»: офіційні веб-сайти (сторінки) управлінь та відділів органів влади у справах молоді щодо відповідності Постанові Кабінету Міністрів №3 «Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади».

Ця постанова встановлює вимоги до мінімального наповнення веб-сайтів органів влади та їхніх структурних підрозділів. Також постанова зобов’язує органи влади та їх структурні підрозділи публікувати новини про діяльність, оприлюднювати інформацію про програми, які виконуються органом, та їх фінансування, звітність про виконання бюджетів.

Моніторингу підлягають веб-сайти обласних державних адміністрацій, місцевих рад міст обласного значення, районних держадміністрацій, Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту.

До моніторингової групи щодо права на доступ до інформації про діяльність органів влади у справах молоді ввійшли дев’ятнадцять організацій. У Волинській області моніторинг проводить обласна молодіжна громадська організація "Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)".


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net