Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Семінар «Українська міграція до Чеської республіки»

У місті Львові сьогодні відбувся семінар під назвою «Українська міграція до Чеської республіки».

Семінар  організований чеською громадською благодійною організацією «Людина в скруті» у співпраці з Центром інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан» за підтримки програми «Схід-Схід» Фонду Відкритого Суспільства.
 
На семінарі були присутні представники чеських експертних організацій, а саме Міхал Некоряк, Їтка Поланська та Маркета Кадлецова, які розповіли про історію та типологію сучасної української міграції як безпосередньо до самої Чеської Республіки, так і в рамках Європейського Союзу.
 
Також мова ішла про найпоширеніші мотиви, якими керуються українці, виїжджаючи на роботу за кордон, в яких сферах в основному вони працюють, з якими проблемами стикаються опинившись в іноземній державі. Було розглянуто тему нелегальної міграції та способи її запобіганню, а також про міграційні процедури в Чеській республіці.
 
Як зазначив Міхал Некоряк, найбільше українці мігрують до Польщі (переважно прикордонні райони), на другому місці Італія, на третьому – Чеська республіка, також мігрують до таких країн як Ісландія, Португалія та Греція. На теперішній час – найбільший ріст міграції до Південної Європи.
 
Зазвичай велика кількість мігрантів працю нелегально. За статистикою найпоширенішими є такі сектори діяльності як, будівництво (36%), прибирання та піклування за людьми похилого віку (22%, зазвичай жінки), сезонні роботи у сільському господарстві (6%), транспорт-моряки (6%). Середній вік осіб, які мігрують дорівнює 36 рокам, а 1/3 всіх мігрантів, це особи молодші 27 років. Взагалі серед мігрантів більшість осіб чоловічої статі, однак кількість жінок невпинно зростає. Також за даними лише 11 % мігрантів працюють за трудовим договором, а приблизно 40% добровільно працюють понад норму.
 
Окрему сесію присвячено правовим питанням міграції до Чеської Республіки. Зокрема, експерт Міхал Некоряк розповів про міграцію з порушенням законів, існуючу «клієнтську систему» та нелегальне працевлаштування. Українські експерти, зокрема Максим Філяк та Любов Максимович описали запобігання незаконній міграції в Україні та такий аспект як запобігання торгівлі людьми і підтримку жертв торгівлі в Україні.
 
 
 
 
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net